Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem értek annyira a számítógép...

Nem értek annyira a számítógépekhez. Hogyan kezdjek hozzá? 41/F

Figyelt kérdés
Mivel kezdjem? Belenéztem régebbi könyvekbe, de azért 2005 óta eléggé sokat változtak a számítógépet. Van gépem amúgy, az alapokat tudom is, csak a hardverismereteim nem ütik meg a mércét... :(
2014. jún. 1. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit akarsz megtanulni? A számítástechnika elég tág terület...
2014. jún. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mi számít alapnak?

én mióta az eszemet tudom úgy tanulok hogy olvasom a neten az infókat könyvekből már nem sokat lehet tanulni..

2014. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na kezdjük azzal, hogy a kérdés már három eévi problémát vet fel:

1)"Nem értek annyira hozzá"-írd le, emddig jutottál el.

2)A számítógépek megismeréséhez egyedül komptencia kell. Bármennyire is hangoztatják, hogy egyes generációk már beleszülettek, ezért értenek eléggé hozzá- hát ez is csak félig igaz, mert ez csak a kezdőlöketet adja meg nekik.

3)Mivel kezdjed? Hát, ez elég tág. Nyilván ne Ubuntuval, hanem mondjuk egy jó kis viszonylag áttekintehtő win7-tel.

Továbbiak:

4)Nincs olyan könyv, amely átfogóan le tudná írni az "alapismereteket", hisz még az LCDL vizsga anyaga is PoS ilyen szinten.

5)Döntsd el, hogy a hardwerekkel vagy a szoftwerekkel akarsz először megismerkedni. A kettő egyszerre 41 éves korban kissé bonyolultnak tűnhet.

6)"Tudod az alapokat"-egen, de mik azok? Ha azt mondom, hogy lemeztöredezettség-mentesítő, be tudnád hívni? Vagy ha azt mondom, hogy ez a weboldal jQueryvel van írva, tudod, hogy melyik részére értem?

Egyébként a kérdés helyesen nem válaszolható meg, pont azért, mert a számítástechnikában a saját tapasztalatok rögzülnek csak meg, mindent magadnak kell kitalálni, kitapasztalni- másképp kidobott idő, amit rászánsz. Ez lehet csak simán fun is, de felfedezni egy operációs rendszert inkább kaland. (Írom ezt kezdő ubuntusként ;D)

2014. jún. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez annyira tág fogalom, hogy erre így nehéz válaszolni. Mennyire akarsz belemerülni? A könyvek elég unalmasak. Interneten találsz sok leírást és elég naprakész lehetsz.
2014. jún. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Az alapokat meg lehet azt könyvekből is tanulni, mikor én megismerkedtem a számítástechnikával már 21 éves voltam, tehát ez a "beleszületés" dolog sem igaz. Előtte volt egy Commodore 64-esem, de csak játékra használtam, 1-2 hónap alatt ráuntam, utána hosszú évekig porosodott a szekrényben.

Internet meg nem volt elérhető nálunk semmilyen formában, így maradtak a könyvek.

A könyvből tanulás lényege, hogy nem csak olvasni kell, és legkevésbé se magolni, amit olvasol azt azonnal ki is kell próbálni élesbe is, csak úgy fog megragadni. Ha túl vagy az alapokon, a többit más úgyis az élet fogja megtanítani.

Én azt ajánlom, hogy ne egyből a Windowsal meg a grafikus felülettel kezdj, én DOS -t kezdtem el tanulni elsőnek, remek alapokat nyújtott.

2014. jún. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!