Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Macbook Pro Retina 13 vagy...

Macbook Pro Retina 13 vagy Dell Inspiron 15 7537?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

ezen a két notebookon gondolkozom, és nem tudok dönteni. Főleg filmezésre, internetezésre, irodai munkára, néha játékra használnám. Ami nekem fontos, az az alumínium borítás, a megbizhatóság illetve a gyorsaság. A Dell kijelzője "csak" Full HD, a Macbooknak pedig Retina, viszont az előbbi 15, a másik pedig 13 inches. Olyan laptopot szeretnék, ami min 2-3 év múlva is megállja a helyét, viszont a Macbookból csak az alap, 4GB RAM verziót tudnám megvenni, és attól félek, hogy ez pár év múlva nem lesz elég. A Dell-t i7-es procival és 16GB RAM-mal venném. Mit gondoltok?



2014. szept. 1. 20:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek, iPhone-om sincs még, de azt is tervezek venni a következő 2-3 hónapban, csak azt várom, hogy jöjjön ki a 6-os. :)

Macbookból pedig szerintetek a 4GB RAM verziót vegyem, vagy megér némi plusz pénzt az a 8GB RAM (amit az idei alapmodell kapott) ? Csak mert láttam az egyik honlapon, hogy a tanulóknak adnak kedvezményt, és igy olcsóbb lenne valamivel mint eredetileg.

2014. szept. 2. 19:00
 12/20 anonim ***** válasza:

OS X szereti a sok memóriát, emiatt lehet, hogy jó ötlet lenne 8 gigásat venni (nem is a mostani, hanem a később megjelenő verziók miatt).

De továbbra is tartom, hogy játék miatt inkább Dell.

2014. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A Dell-lel kapcsolatban az a fő gondom, hogy csak 8GB SSD van benne, és emiatt gondolom lényegesen lassabb.
2014. szept. 2. 19:18
 14/20 anonim ***** válasza:
Macbookban lehet kesobb is boviteni a memoriat, talan mar irtam!
2014. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Jól nézz szét, hogy hol veszed. Főleg a diákkedvezmény miatt. Mert van ahol akár akcióban 12%-ot adnak és nem 6%-ot.

Meg veheted nem APR-ben is, ott is gyári Apple garanciával kapod csak olcsóbb. Bár nem biztos, hogy a kedvezmény nélkül is az lesz.

2014. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Masik lehetoseg: nezd meg az arat USA-ban, az iphone-nak is! Mac-bol kaphatsz felujitottat is, igy olcsobb, de kapsz ra garanciat: [link]


Az arak kulonbsegebol meg nem jon ki a repjegy meg szallas, de ha osszekotod egy 1 hetes new yorki kirandulassal, akkor mar talan egy eletkepes otlet.

2014. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Pár válaszoló inkább ne szólalt volna fel..


Kérdező!


A retinás macbookban nem lehet memóriát bővíteni utólag. Viszont! Már 8gb az "alap", tehát ha 4 gigás verziót árulnak valahol, az biza beragadt készlet/előző generációs modell.


Én a mbp-ra tenném le a voksomat egyébként.

2014. szept. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
2014. szept. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Jabocs, igazad van, most latom, hogy a legujabb modelleken az alaplapra van cinezve a ram.
2014. szept. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, melyiket vetted végül?

Én is a 7537-est nézegettem i7 processzorral és fullHD érintőképernyővel. De szóba jött az MPB is. Csak ez nálam azért van hátrányban, mert rengeteg Windowsos célszoftvert használok a munkámhoz, amiről nem tudok hogy létezne IOS változat is.

2014. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!