Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Macbook Pro Retina 13 vagy...

Macbook Pro Retina 13 vagy Dell Inspiron 15 7537?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

ezen a két notebookon gondolkozom, és nem tudok dönteni. Főleg filmezésre, internetezésre, irodai munkára, néha játékra használnám. Ami nekem fontos, az az alumínium borítás, a megbizhatóság illetve a gyorsaság. A Dell kijelzője "csak" Full HD, a Macbooknak pedig Retina, viszont az előbbi 15, a másik pedig 13 inches. Olyan laptopot szeretnék, ami min 2-3 év múlva is megállja a helyét, viszont a Macbookból csak az alap, 4GB RAM verziót tudnám megvenni, és attól félek, hogy ez pár év múlva nem lesz elég. A Dell-t i7-es procival és 16GB RAM-mal venném. Mit gondoltok?



2014. szept. 1. 20:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd a DELL-t, hogy te hol láttad és mennyiért 16GB RAM-mal és SSD-vel?
2014. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"Mit gondoltok?"

Azt, hogy filmnézésre, netezésre, irodai munkára mindkettő tökéletesen megfelelő alapkiépítésben is, viszont játékra dedikált grafikus kártya miatt egyértelműen a Dell ajánlott, Nagyobb kijelző filmnézésnél is jobban jön, ugyanakkor ha gyakran hordozod, ez hátrány.

16GB RAM általános feladatokra (illetve játékra is) a bőven felesleges kategória egyelőre.

2014. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Amit találtam ott kapásból a gyenge aksi tűnt fel a DELL-ben. Egy 4 cellás akku jó ha bírja 3 órát.
2014. szept. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az aksiban tévedtem. Nagyon jó az üzemideje.
2014. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Macbook felso kategoria, Dell Inspiron meg kozep kategorianak az alja. MBP-ben lehet kesobb boviteni ram-ot 16gb-re. A felbontas mindkettonel okes, de a dell nagyobb kijelzojere ertelemszeruen tobbminden kifer.


MBP kb 1,5 kg, a dell meg 2.2 korul. Ha hordozhatosag es kenyelem (pl. amikor az agyban fekve vagy az oledben hasznalod) fontos, MBP messze jobb.


Milyen jatekokat jatszanal, lehet, hogy az MBP is eleg.

2014. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"A felbontas mindkettonel okes, de a dell nagyobb kijelzojere ertelemszeruen tobbminden kifer."

Ez hogy jött ki?

Kisebb felbontásra több minden fér ki?


Kérdező:

Egyébként ha komolyabb játék is a terveid között szerepel, akkor inkább a Dellt válaszd szerintem.

2014. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Ez hogy jött ki?

Kisebb felbontásra több minden fér ki?"


Magas felbontasba hacsak nem nagyitasz fel mindent, olvashatatlanul picik lesznek a szovegek. Egy 15.6"-es lcd-n 19xxx-es felbontasban meg pont ezert tobb fer ki, mint a 13"-es kijelzon olvashato meretekkel. A pixelsuruseg es elesseg meg jol hangzik, de munkanal engem szemelyesen jobban izgat, hogy mekkora a tenyleges munkaterulet.

2014. szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Magas felbontasba hacsak nem nagyitasz fel mindent, olvashatatlanul picik lesznek a szovegek"


Látszik, hogy nincs meg a megfelelő információ. Az MBP képernyőjén megjelenő dolgok skálázhatók. Vagyis be lehet állítani pofon egyszerűen, hogy mi mekkora legyen. Kb 1 perc az egész. Így semmi sem lesz olvashatatlanul pici.

2014. szept. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Pont erre a skalazasra celoztam. Ha olvastato szoveget akarsz, felskalazod, ergo kevesebb fog ferni a monitorra. Olvashato szovegmeret mellett meg nagy monitoron tobb fer ki, akar felbontastol fuggetlenul is, csak a szovegmereteket lekicsinyitve.
2014. szept. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az Apple gépek általában tovább őrzik meg az értéküket, én azt ajánlanám, főleg, ha van más készüléked is (iPhone, iPad) amivel nagyon jól működik a MacBook.
2014. szept. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!