Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Dell inspiron 5110 notihoz...

Dell inspiron 5110 notihoz hány wattos töltő kell?

Figyelt kérdés
2014. aug. 12. 22:41
 1/8 CspCsj ***** válasza:

Vagy a (hibás?) töltőn, vagy a notebook alján lévő matricán szerepel a feszültség és az áramerősség. A feszültség általában 19V körüli, az áramerősség 3-7A között mozog. Szorozd össze ezt a két értéket és megvan.

Pár példa:

19V * 3,42A = 65W

19V * 4,72A = 90W

19,5V * 6,7A = 130W

2014. aug. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 CspCsj ***** válasza:
Szerk.: Ahogy nézem ezen a modellen az akku alatt vannak a feliratok.
2014. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Üdv!


Igazából működik,csak bootolás előtt olyasmit ír ki angolul,h kevés a teljesítmény,és a nootbook teljesjtménye ezáltal gyengébb.

De az akkumulátornál nem ír ki ilyet.


4,6 amper az áramerősség,19.5 volt a feszültség,és 90 watt a teljesítménye.

Úgy gondolom h a nagyobb teljesítményű tápra megoldódna a probléma,bár igazából annyira nem zavar,mert elvileg ha feltölti az akksit,arról már a max teljesítménnyel tud működni.

2014. aug. 13. 11:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Írd le pontosan mi az amit kiír, vagy küldj róla egy képet.
2014. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem,több áramerősségű adapter is jó hozzá.

Viszont elkezdtem gyanakodni,mert eddig ma meg nem írta ki..

Szóval kivettem az aksit,és csak akkor írta ki,az egyik tartó pöcök nem volt bekattintva.Nem is ez a lényeg,sztem a csak a direkt adapteres használatban van teljesítménycsökkenés,akkuval le kell adnia,hisz úgy nem is ír semmit.

Az én angolom szerint viszont többek közt kevesli a 90 wattot,mert akkorát kér,vagy nagyobbat.


A szövegen ez áll.:


The AC power adapter wattage and type determinated.

The battery may not charge.

The system will adjust the performance to much the power available.

Please connect a Dell 90 Watt adapter,or greater,the best system performance.


Strike the F3 key (before F1-F2) if you do not want too se power warning message again.

Strike the F1 key to coninue,f2 the run setup utility.


A lényeget értem belőle,de hátha pontosabbat tudtok mondani.

2014. aug. 13. 16:51
 6/8 CspCsj ***** válasza:
Akkuhibánál ís kiírhat ilyet. (persze másik akkut körülményes vagy drága egy próbára beszerezni)
2014. aug. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,mert az akku sokat is bír,meg mióta bepattintottam a helyére a pecket,többször is elindítottam,meg előtte néztem "biosban ac power warning" opciónál ezt le is lehet tiltani.
2014. aug. 14. 00:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg amúgy nem igazán vettem észre teljesítmény különbséget sem,ez lehet inkább csak amolyan farkaskiáltás,észlel vmiféle nem megfelelőséget,de igazából technikailag nincs jelentősége.
2014. aug. 14. 00:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!