Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy valaki lopja...

Lehetséges hogy valaki lopja a netemet?

Figyelt kérdés
Most lett beszerelve nálam a vezetéknélküli router.Nem én kötöttem be mert nagyon nem értek hozzá..:)Azt írja ki hogy megosztás jelszavas védelemmel bekapcsolva,tehát akkor ugye elvileg senki nem tudja lopni?Csak mert mintha kicsit lassabb lenne a net mint router nélkül volt..
2010. jan. 8. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát routert nem azért szereltettél be, mert több gépre akarod rakni az internetet? mert akkor jó hogy lassabb


egyébként nem értek hozzá, de mástól is hallottam, hogy feltörték ezt a jelszót és az ő netét használták

2010. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez természetes, hogy lassabb lett. Vezetékkel gyorsabb a net, anélkül gyengébb a jel.
2010. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért szereltettem be mert a kábellel mindig csak a gond volt,mindig elhajlott stb ahogy a laptopot mozgattam,tettem egyik helyről a másikra:)Igy meg kényelmesebb:)Tehát akkor igy hogy azt irja be hogy jelszavas védelem bekapcsolva akkor tuti nem lopják?:)vagyis tudom hogy fel lehet törni ok,de alapból ha nem törik fel nem csatlakozik rá más gép?Mert pl míg nekem nem volt routerem volt ugy hogy a gép anélkül hogy csináltam volna valamit is felcsatlakozott a szomszéd internetére..:)
2010. jan. 8. 20:48
 4/11 anonim válasza:
59%

A közvetlen /vezetékes/ kapcsolathoz képest a rádiós átvitel esetén megnő a 'latency'.

Megfelelő tudással lehet lopni, mivel az adatfolyam - sugárzott volta révén - megcsapolható. De nem ér annyit az egész.

2010. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A megosztás jelszavas védelemmel, a laptopodra vonatkozik, és nem a routeredre. Ha nincs a routerben jelszóval védve a wifi, akkor mindenki rá tud csatlakozni, aki akar.
2010. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És azt hogyan tudom meg?hogy tudom megnézni?
2010. jan. 8. 21:06
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Beírod a böngésződbe a router IP címét és ott kilistázza, hogy kik használják a routert.
2010. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy kattintásnyira van tőled is a routered ügyfél listája. Ha abba belenézel és nemcsak a te egyszál géped van benne,hanem kettő vagy több akkor tényleg lopják a netedet.

A mi routerünk ezen oldala így néz ki.

[link]

2010. jan. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!És hol tudom megnézni a router ügyféllistáját?:)
2010. jan. 9. 08:01
 10/11 anonim ***** válasza:
OMG 21:11-nél a válasz pffff.
2010. jan. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!