Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 8, ezt komolyan...

Windows 8, ezt komolyan gondoltak?

Figyelt kérdés
Ilyen hulladekot az eletben nem lattam. Miert adnak ki ilyen windowsokat egyaltalan?
2014. júl. 2. 08:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Azért alacsony a Linux támogatása, mert alacsony a felhasználói tábora, és az a tábor jobban preferálja az ingyenes programokat. Ennyi, nincs mögötte semmi összeesküvés.

A Win8 meg olyan, amilyen, természetesen nem kötelező használni, én sem teszem és mégis jól megvagyok.

G.

2014. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

[link]

Szóval szerinted nincs rá igény....hmm.


Amúgy nem csak a programokról van szó, hanem a hardverekről is! Vannak olyan eszközök amiknek teljes funkcionalitásukat csak a hozzájuk adott program tudja megfelelően kihasználni. Persze ezekre az átlag felhasználónak nincs szüksége és valóban egy irodai gép esetében remek alternatíva a linux. (Én is mindig azt ajánlom!) De megnézném, hogy egy hadrveres tömörítőkártyát Te hogyan fogsz beüzemelni mondjuk ubuntun. Főleg, hogy egyedi driver és szoftver kell hozzá és még osx-re sincs CSAK windowsra!


Nem összeesküvéselmélet ez, csak szimplán üzlet!

2014. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
A laptoppal jott, amit nemreg vettem. A legdurvabb, hogy egy eve is vettem egy kis acer netbookot, amit kizarolag bongeszesre, zenehallgatasra es ilyen nagyon alap dolgokra szerettem volna hasznalni, es azt is windows 8cal adtak el. Az sem volt kompatibilis a wifivel, ugy hoztam el a boltbol, hogy meg a netre sem lehetett vele csatlakozni a hulladek windows miatt. Mellesleg egy kis gyengusz acer netbookra 1 gigas processzorral es 512 Mb RAMmal nem tulzas a windows 8? Meg csak a minimum system requirementtel sem talalkoznak a feltetelek. Gusztustalan vevot megkarosito arukapcsolas, ugy hozza el az ember a boltbol a termeket, hogy az gyakorlatilag hasznalhatatlan. Ket oras hajtepes utan ugy beragtam, hogy total letoroltem az egeszet es feltettem ra egy ubuntut, azzal tokeletesen mukodik a kis fogyika netbook, es meg csak nem is nehez megtalalni benne a dolgokat. Tudnam, hogy lehetett volna ezt eleve elkerulni? Nem is volt lehetoseg windows nelkul megvenni a gepeket. Amit aztan nem is hasznaltam az egyiken, a masikon is mar nagyon erik a helyzet...
2014. júl. 2. 10:57
 14/21 anonim ***** válasza:

Ezt kérlek árukapcsolásnak hívják.

[link]

Régen tiltották.. nem tudom most mi a helyzet ezzel.

Mindenesetre biztos ez is rendkívül erkölcsös, mint az MS bármelyik lépése...

2014. júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
na meg ez az atkozott erintokepernyokre kitalalt modern kezelofelulet, hat ezen ment meg ki az agyam. Meg jo, hogy vissza lehet mokolni a normalis asztalt, start menut meg ilyeneket. borzaszto az egesz, a legundoritobb mind kozul. Amugy vicces, hogy Windowsos telom van, es az is alig mukodik, mig a regebbi telefonom, az androidos nagyon bevalt. Mekkora fail volt valtani.
2014. júl. 2. 11:07
 16/21 A kérdező kommentje:
de legalabb azert most kiderult a kis netboookomon, hogy az ubuntu mennyire hasznalhato, megbizhato es kenyelmes. Kar hogy nem ertek hozza jobban, mert pl olyan aprosagok, hogy nem ismerte fel a pendrive ot, meg tomoriteni kicsomagolni eleg nehezkesen tudtam csak, azert befigyeltek. Meg ugye ezt a mostani laptopot kifejezetten jatszani vettem, es bar sikerult par jo regi jatekot elinditanom az ubuntuns gepemen, de azert elegge szenvedtem, mert nem ismerem ki magam meg annyira benne, es nem tudom, vajon feltegyem-e erre is. Ja masik idegtepo dolog a windowsban. Az allando irritalo update-elgetes. Megakasztja az ember eletet rendszeresen felorakra, amig konfiguralja meg hatmillioszor ujrainditja magat a rendszer. Ez mar a korabbi verziokban is rendesen az idegeimre tudott menni.
2014. júl. 2. 11:33
 17/21 A kérdező kommentje:

"Igen, valószínűleg nem ezen múlna a dolog, de továbbra is felháborító, hogyha valamiért fizetek akkor elvárom, hogy azt kapjam amit akarok! És ne azt amit lenyomnak a torkomon..."

teljesen egyetertek. nalam pl az acer eseteben meg az sem valosult meg, hogy a penzemert cserebe egyaltalan mukodjon a dolog. Egyszeruen NEM mukodott a gep a ratuszkolt windows8 cal. Ez botranyos szerintem.

2014. júl. 2. 11:37
 18/21 anonim ***** válasza:
Én még előretelepített Vistával vettem a laptopot. Annyira hulladék, lassú volt, hogy az nem igaz. Kompatibliitási gondjai voltak. Egyedül az Xp és a Win7 működött normálisan. Na meg persze a linuxok. Nem vagyok hajlandó egy jól működő gépet azért lecserélni, mert a Win8-nak nem felel meg 1-2 alkatrész belőle. Inkább a rendszert kukázom. Valóban szerencsésnek mondhatom magam, hogy minden hardeverem és szoftverem működik linux alatt. Nincsenek speciális igényeim. Játékból is megfelel a netes Mario, illetve a linuxos Openarena.
2014. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Próbált inkább a Linux Mintet kérdező. Ahhoz nem kell még annyit sem érteni, mint az Ubuntuhoz. Szinte minden előre van telepítve és kiegészítették kényelmi szolgáltatásokkal is. Gyengébb gépre az xfce/mate az ajánlott.
2014. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Lajos54 ***** válasza:

Egyik céges gépemen előre feltelepített Win 8.1 van. Így kaptuk, központilag. Nem mondanám, hogy oda vagyok érte, de hát ezt kaptam.

Csakhogy!

Van néhány olyan harver, ami nem új ugyan, de még kifogástalanul működik, nem volt túlzottan agyonhasználva. Konkrétan egy HP LaserJet 1005 laser-nyomtató (nem P1005, csak "sima"), és egy HPScanjet 3690 lapszkenner, dia ill. negatív olvasási képességekkel. Igen, működik, XP-vel, meg Win 7-tel. Sem 8-ra, sem 8.1-re már nincs hozzájuk illesztőprogram, a HP nem is tervezi kiadni.

Tehát a konklúzió: használom az új, jóval komolyabb kiépítésű gépet, csak éppen az említett hardverek nélkül.

És választhatok (válaszhatunk): vagy marad mellette a régi, jóval gyengébb gép, és azon szkennelek és nyomtatok, vagy nem használom az új gépet.

Mivel céges a dolog, az oprendszer cseréje (az új gépen) nem megoldható, nem engedélyezik, mert nincs rá plusz keret, nem jogtisztáról meg szó sem lehet. És új nyomtató és szkenner sem szerezhető be egyenlőre, mert "hiszen van, miért nem azt használom?"

Szóval...

2014. júl. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!