Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha vettem egy vezeték nélküli...

Ha vettem egy vezeték nélküli routert, akkor azt hogyan kell beszerelni? Az internetszolgáltatót, pl digiseket kell kihívni?

Figyelt kérdés
Bocsi az egyesek számára hülye kérdésért,de nagyon nem értek az ilyen dolgokhoz..:(
2010. jan. 5. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell a Digi, neked vagy egy hozzáértö barátodnak kell beállítani.

A router bemenet (WAN) csatlakozójába dugod a bejövö internet kábelt [link]


A böngészö /pl. Firefox vagy Explorer/ cimsorába beirni : 192.168.1.1 (vagy az adott router IP címét)


Alapesetben a router beállítás belépéshez

felhasználónév: admin

jelszó: admin


Wireless engedélyezés

Password beállítás


Részletes leirást a kapott kézikönyvben vagy adott router honlapján találsz. Milyen router, tipus?

2010. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

startmenü - futtatás- cmd - ipconfig

itt irja ki az alapértelmezett átjárót ezt írd be a böngésződbe így tudsz belépni a router menüjébe.

2010. jan. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
default gateway. nálam pl 192.168.2.1
2010. jan. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ez nekem sajna tul bonyolult,és olyan ismerősöm sincs aki be tudná kötni.Ilyen esetben kijönnek a digisek?Vagy ha nem mit tudok csinálni...?:)
2010. jan. 5. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem a Digi feladata, esetleg "maszekba" beköti és beállítja valamelyik szerelö Neked.

Nincs a kollégáid, szomszédjaid, ismerösök közt valaki, aki ért hozzá? Nem olyan nagy dolog, a kezelési utasitásban részletes leirás is van.

2010. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!