Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vezetéknélküli routert hogyan...

Vezetéknélküli routert hogyan kell beszerelni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 01:44
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. jan. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2010. jan. 6. 01:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet egyfajta kezdés,hogy bedugod a konnektorba /csak oda/és máris láthatod wifin a gépedről a routerodnak a gyárilag beállított nevét .És akkor mehet a többi beállítás is,ha gondolod írjál privátban és segítek.
2010. jan. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előkészületek:


Azt a kábelt, amit behozott a digi, s azon jön az internet kell bedugbi a router hártuljába. a csatlakozóbemethet az van írva hogy WAN oda dugd. Aztán ha van asztali géped azt a LAN1be dugd. figyeld a csatlakozó méretét s egyértelmű mit hova. A WAN szélesebb oda csak a DIGI által behúzott kábelt fogod tudni bedugni. Egyértelmű. A router mellé kaptál egy rövidebb kábelt. Az egyik dugója kisebb mint a DIGIs kábelé a másik fele viszont ugyanolyan. A kisebbiket dugod a routeren LAN1 csatlakozóba a nagyobbikat pedig a számítógéped hátuljába.

Legjobb lesz ha az asztali gépről állítjuk be a routert. Nekem gondok szoktak lenni a laptopnál ezért mondom.

Nem tudom milyen operációs rendszered van, de szerintem valamilyen Windows. Most indítsd el a keresőt. Azt amelyikkel a számítógépeden tudsz fájlokat keresni. egy alkalmazást kell keresnünk aminek az a neve hogy CMD.EXE valahol a Windows könyvtáron belül van.

Indítsd el ekkor egy fekete ablak ugrik fel ez kell nekünk. Írd be oda IPCONFIG

Ekkor kidob egy csomó adatot mindenféle számokkal.

Ki kell keresni a következő adatot ha magyarul van ALAPÉRTELMEZETT ÁTJÁRÓ ha angol DEFAULT GATEWAY

arra a számsorra lesz szükség amit kiír. Nálam ez a szám 192.168.2.1 lehet hogy nálad is ez, de lehet hogy nem ezért kell ezt leellenőrizni. Írd le vagy jegyezd meg a számot ez mindíg fix lesz. na most el kell indítani az Internet Explorert Tudom nincs internet de ehhez a művelethez nem is kell. Írd be ezt a számsort oda ahova a honlapcímeket írnád.

Ekkor bejön egy lap ez a routered beléptető menüje. A jelszó ilyenkor még alapértelmezett általában admin, de oda is szokott lenni kiírva valahol az oldalon. Nekem SMC márkájú routerem van az én belépőm alapból smcadmin.

Innentől mindenrouternek más menüje van, de ide kell a papír amit a digi adott az adataiddal kell majd róla a felhasználódeved jelszavad Ezeket meg kell adni majd a routernek abban a menüben ahol a kapcsolódást kell állítani. Van egy külön menü is ahol a wifis beállítások vannak ezt kell megkeresned még és engedélyezni a wifit.

2010. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gergo2001 válasza:
En sem tudom olyan joll de ha pl nem rakod be a digis kabelt me van akinek nics a nelkul is meg lehet csinalni?Ha a router hatuljaban a kek pontban bedugom csak azt s mas digis kabelt nem akkor is meg lehet csinalni? plsss hamar a valasztt
2013. ápr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
gergoke2001 'plsss hamar ird le értelmesen, helyesen a kérdést
2013. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!