Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valami nagy gáz van a gépemmel...

Valami nagy gáz van a gépemmel. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Az van, hogy amikor tegnap bekapcsoltam, már rögtön az elején kiírt egy olyat, hogy valami monitor hardware probléma(pedig nem volt gond), folytatáshoz nyomja meg az F1-et. Ez már többször is előfordult, de nem okozott nagyobb gondot. Aztán ahogy belépett az asztalra, megmozdítottam az egeret, előjött valami kék képernyő, hogy hiba történt, indítsa újra a gépet. Én meg nem az újraindítás gombot nyomtam meg, hanem a kikapcsolást.

(Am olyan már többször volt, hogy bekapcsolás után arról a betöltős izéről, amikor jobb fent van egy ilyen ikonszerűség is, valami PNP betöltésnél leállt, nem ment tovább, és csak úgy lett jó, ha kihúztam hátul, áramtalanítottam pár másodpercre, majd újra elindítottam)

Nna, de most az van, hogy ezután a kikapcsolás után, hiába kapcsoltam be, működik villog, meg a CD meghajtó is működik, de nincs kép, nem sípol egyet, ahogy szokott, és a billentyűzet sem világít, csak az egér, ergo nem működik. Mi lehet vele szerintetek? Meg lehet menteni?:S


2009. dec. 23. 16:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor kellett volna kérdezned, mikor elsőnek kiadta a kékhalált.

Sajna az alaplap ment ki, újat kell venned.

2009. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha akkor rögtön írok, mit kellett volna vele csinálni? És gépet kell újat venni, vagy alaplapot? Mert ha gépet, apám ki fog nyírni, 2 hónapja vettük:'( És mi az a kék halál? Általános probléma, vagy valaki tehet róla?
2009. dec. 23. 16:58
 3/17 anonim ***** válasza:

vagy vesztek egy ugyanolyan alaplapot, mint ami most van benne vagy vesztek új gépet, de ha 2 hónapos, akkor kell rajta garanciának lennie

vigyétek el szervízbe

2009. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

ja és itt a kékhalálról szóló cikk:

[link]

2009. dec. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Milyen gép ez, hogy két hónap után kékhalálozik??? Az enyém (asztali gép) most múlt fél éves és nincs semmi baja. Csak nem bevásárlóközpontban vetted?

Azonnal vidd szervízbe, benne van a pakliban a gép cseréje (alaplap fő alkatrésznek számít).

2009. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tényleg alaplap-gyanús. Szerviz, vagy hozzáértő haver (én inkább utóbbit javaslom, mert a szerviz szeret lehúzni, bár itt elég egyértelmű a dolog).
2009. dec. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Garanciális, ha csak két hónapos (még a használt gépekre is ad tisztességes cég fél éves garanciát), a szervíz köteles ingyen javítani. Én a helyedben cserét kérnék. Ha viszont kéz alatt vetted használtan, akkor jobb hozzáértő haverra bízni.
2009. dec. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Egy informatikus ismerősömhöz most lett elvíve, ő azt mondta, hogy szerinte teljesen összeomlott a Windows, és bele kell mászni. Lehet, hogy igaz, mert a kékhalálozáskor, mindig kiírt egy hiányzó .dll fájlt, ami azt írta, nélkülözhetetlen. Nem tudom, majd kiderül.
2010. jan. 5. 17:07
 9/17 anonim ***** válasza:
Volt nálam egy laptop, azzal, hogy akadozik. Mint kiderült, játékkal (DVD) VIRUT trójait kapott. És ki volt kapcsolva a védelem (NOD). Amikor visszakapcsoltam, frissitette magát és ráeresztettem a laptopra, akkor összeomlott a rendszer. Ctrl+Alt+Del: kb. tizenöt perc után újra felállt a rendszer, a frissitett NOD átharapta a VIRUT trójai torkát. Állítólag 10 esetből 9 nem áll fel újra... Újra kell telepiteni.
2010. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem ezt a fáljt töltötted le utoljára a probléma elött: [link] mert miután letöltöttem, a gépem újraindult,és kiírta hogy Memory T és semmi.Ki kellet húzni,és utánna hasonló rituéba kezdett minden indításnál.Faterom víruskeresést javasolt,de még midig csinálja.Úgyhogy kerüljétek el a letöltést!
2010. júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!