Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tudnek csinalni a gepemmel...

Mit tudnek csinalni a gepemmel, nagy a baj?

Figyelt kérdés

Roviden vazolnam a problemam. Van egy laptopom, illetve egy netbookom. Mindkettonek egyszerre romlott el a toltoje, es mivel darabja eleg huzos, vettem egy univerzalisat. Olyan jol sikerult valasztanom, hogy egy honap alatt 3 db ment tonkre, mindig vissza kellett vinni. A harmadik alkalommal mar eleg ideges voltam es figyelmetlen, igy elfelejtettem atkapcsolni a feszultseget. Kevesebb voltra raktam, mint amennyi a laptop "kert" volna. Rogton ki is kapcsolt, azota ha bekapcsolom feljon egy fekete kepernyo, feher betukkel, hogy inditsam ujra, vagy csokkentett modban. Mindket verziot megprobaltam, de mindket esetben feljon egy kek kepernyo feher betukkel, korulbelul egy szazad masodpercre, igy elolvasni lehetetlen. Aztan visszajon a csokkentett uzemmodos kiiras es igy tovabb. Tehat a kerdes, hogy ez az un. kek halal es tonrevagta a tolto a teljes gepet, vagy elegendo ha ujratelepitem? Az ujratelepites meg megy, de ha valamilyen szoftver hiba van, azzal nem tudok mit kezdeni. A masik, hogy ha telepitem elveszik az osszes dolgom ami fent volt, ez elkerulhetetlen, ugye? Tehat a telepites kikerulhetetlen? (mondjuk inkabb ez, mint a kek halal) Kerlek segits, ha tudsz, nagyon tanacstalan vagyok es elkeseredett. :(

(Kerem, a beszolasokat mellozni, abszolut nem ertek hozza, igy hat "szoke nosen" magyarazom.)


2011. szept. 20. 11:27
 1/3 zsomkovacs ***** válasza:
Az biztos, hogy kékhalál. És sajnos lehet, hogy hardveres probléma. Ha az, akkor szerviz. Még megpróbálkozhatsz egy Live CD-vel (pl. Knoppix), ha úgy megy, akkor megúszhatod egy sima újratelepítéssel. Ha elindul egy Live CD, akkor egyébként már menteni is tudsz külső adathordozóra, tehát megmenthetők az adataid.
2011. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezért nem szabad utángyártott gagyi cuccokat venni. Amennyit szívtál vele már vehettél volna egy normálisat.

Nem kizárt, hogy az akku is kuka plusz még valami mást is vitt magával. Ha működik valami linux cd-vel akkor is vegyél normális töltőt. Nem mellesleg ha már 3x beszęrt akkor vissza is kérheted az árát ha ilyen sz€r.

2011. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, sajnos en tenyleg nem ertek hozza, tehat magamtol nem probalkozok, de azt mar legalabb tudom, hogy segitseg kell. (a kek halalrol mindenki mast mond, eddig dontetlen az allas, nem mindenki szerint az, mert nagyon nagyon rovid idore jon elo es aztan megint jon a felirat...na mindegy ebbe ne menjunk bele :) ) A toltot visszavittem mar, meg ok voltak felhaborodva, gyakorlatilag hozzam vagtak a penzem... Azota vettem ujat es kivaloan mukodik.
2011. szept. 20. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!