Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek az utóbbi évek...

Szerintetek az utóbbi évek tendenciáját mutatva melyik a jobb? Windows/Linux?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy jobb... Én mind kettőt használom, mert Ubuntun ratyin megy a Corel Draw, Windowson pedig nem tudnék úgy böngészni, hogy biztonságban érezzem magam.
2014. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

így van, attól függ mire. játszani a windows, szerverekre a linux, media centernek a linux, officeozásra meg a windows. szóval attól függ h mire.


nagy általánosságban elmondható, hogy a win8-as csempés, butafelületes vonal nekem baromira nem jön be, a linux pedig okosodik, steamnek hála már játékok is vannak rá, de sajnos még mindig eléggé kompromisszumos a rendszer. jelenleg szvsz a win7 a legjobb választás home usernek. (vagy a mek ha burzsuj)

2014. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Programozásra/Filmkészítésre és hasonlókra használnám, + pár játékra
2014. jan. 24. 11:43
 4/8 Csxeba ***** válasza:
Én Debiant használok egy ideje fő desktopként. Összességében jobbnak találom, mint a Win7-et, játszani nem szoktam. Office megoldható Wine-nal (windows emulátor) ha nagyon muszáj, de általában LibreOffice-ban szerkesztgetek és amit írok, PDF-ben teszem közzé/adom le/küldöm szét :D
2014. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semelyik se jobb,de mindegyik sokat fejlődőt.


A windows stabilisabb lett gyorsabb valamennyire,bár a csempés felület sokaknak nem teszik (bár nekem se).


A linux kezdenek rá megjelelni a játékok,meg pár alkalmazás. Régen sokaknak nem tesztet az, hogy nem néznek ki jól. Az is megváltozott most már vannak szép felületek. De mind a windowsnál a csempék nem arattak sikert. Ubuntunál se tetszett mindenkinek a unitiy felület.


De szerintem a microsoft és a Canonical megoldja " a felületi gondokat"

2014. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Csxeba ***** válasza:

Linuxon olyan felületet teszel ami éppen szimpatikus, pl KDE szerintem sokkal szebb, mint a Windows valaha is volt. Ha gyorsaság a fő szempont akkor rakhatsz egy "csúnyább" asztali környezetet, ami viszont kevés erőforrást használ.

Bár sztem pl LXDE, ami legkisebb asztali környezet, szebb mint az Xfce4 meg a MATE meg a Cinnamon. Nálam a KDE után a 2. legszebb

2014. jan. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát filmnézésre a linux a windowshoz képest meglehetősen alulteljesít, már ha az embernek minőségi igényei vannak. Zenehallgatásnál a különbséget csak akkor veszem észre a (windows javára), ha rögtön a linux után indítom, egy kis szünet után viszont meg nem mondanám hogy éppen melyik rendszerről szól. Bár én nem használok ekvalizert, azt a hifire bízom. Böngészésben a linux alatt sem szenvedek hiányt, sőt ez a része jobb is mint a windowsban, nincs nem válaszol felirat amikor éppen valamit be akar tölteni. Torrentet a windows nálam rosszabbul kezeli, míg linuxnál sokkal jobban szeret felfele töltögetni és a letöltés is hamarabb beindul. Fagyni egyik rendszer se fagy nálam, viszont próbálkoztam olyan linux-szal ami nem volt képes az egeremmel megbírkózni, pedig egy teljesen általános genius egér, amit már sok embernél láttam. A gyorsasága függ attól hogy pl kde-et, cinnamont használsz, de még a kde esetében is elmondható nálam hogy alapjáraton kevésbé melegíti a procit mint a w7 aeroja használat közben, tehát csendesebbek a ventik.


Összességében:

Netezni: linux

Zenére: mindegy

Filmre: windows


Ahogy én látom azért a linux az elmúlt pár évhez képest fejlődött, minőségibb lett, de még mindig néha win 98-as érzésem van amikor előjönnek az apró kis hibái, eltűnő ikonok, összeosódó tálcafeliratok.

Ennek ellenére jó hogy pl a linux mintnél egy kész rendszert kapunk, ami ha minden jól megy nem, vagy csak alig kell hegeszteni, ha a felsorolt dolgokra használod.

2014. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Csxeba ***** válasza:
A GNU/Linux rendszerekből több ezer van már, a legtöbbjük nagyon testreszabható. Egyszerűen nem tudok elképzelni olyan opciót, hogy ne legyen valaki számára legalább egy tökéletes GNU/Linux disztribúció. Amint ezt az egyet megtaláltad, soha többé nem sírod vissza a Windowst. Persze a megtalálás energiaigényes folyamat, ha pedig nem szeretsz ilyenekkel foglalkozni, akkor jobban jársz, ha a windowsnál maradsz.
2014. jan. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!