Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb Ubuntu vagy Windows 7?

Figyelt kérdés
Írhattok több szempontot is
2014. jan. 24. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
melyik a jobb,kifli vagy a zsömle ?
2014. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ez inkább linux vs Windows kérdés :)


Az Ubuntu mint linux disztró egyébként abban anygon rossz, hogy a kezelőfelülete nagyon erőforrás-igényes.


Én inkább Win 7-et ajánlanám az átlagfelhasználónak, persze ha van rá pénze.

2014. jan. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az Ubuntunak jobb az ár-érték arána :o)
2014. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az igények különböznek , valakinek az tetszik ha egyszerű a rendszer és könnyű kezelni (meglátásom szerint a Windows ilyen , ez nem gond egyébként), van akinek meg egy kicsit komolyabb kell. A laptopomon Ubuntut használok , szép és ízléses ,testre szabható , nekem tetszik. Hátránya az hogy a windowsos programok (pl office 13) nem fognak rajta rendesen működni. Ami azért hátrány mert mindenhol (munkahely , iskola stb) Windows van , az emberek ennek a használatát szokták meg , így valószínűleg a windows programok használatát "várják el". Igaz megvannak az ubuntun a programok (pl: libreoffice) , és ezek hiába jobbak a windowsos megfelelőiknél , nem igazán tudják pótolni azokat. Hozzáteszem hogy én netezésre használom leginkább (amihez kiváló:D), játékokat nem teszek rá egyáltalán. Egyébként a két rendszert is használhatod egy gépen.
2014. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ubuntu előnye még az is , hogy biztonságos (már csak a kis felhasználóbázisa miatt is) , vírusirtó sem kell rá.
2014. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!