Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a szart csináljak már a...

Mi a szart csináljak már a gépemmel?

Figyelt kérdés

Egyszer már neki futottam ennek a kérdésnek, de egyszerűen olyan ideges voltam,hogy ez a szar nem engedte meg kiírni.


A problémám az,hogy kur...tehát nagyon lassú a gépem, az egész, az internet és maga a gép is, bármit csinálok.

Az,hogy idáig eljutottam legalább 3-4 percbe telt, ami nem tűnik soknak, de ha belegondolunk, hogy az 3-4 perc míg megnyitotta ezt az oldalt, akkor....még 1 perc is sok szerintem.

Tegnap kedve szerint kilépett az internetből, bezárta azt kész ne szóljak.(vérnyomás egyből 180-ra fel)

Aztán elindítottam a drágalátos vírusirtót ami a k**va isten f***áért sem talált semmit 5 óra eltelte után, végül leszedtem a NOD32-t, az már talált párat de még mindig ugyan olyan szar, pedig csak a mai nap folyamán 5 ízben indítottam újra ezt a rakás szar gépet.

Most gyakorlatilag használhatatlan az egész, 98-ban volt utoljára ilyen lassú gépem, de azt inkább nem sértegetem ezzel hogy most ehhez a kalap foshoz hasonlítom, mert még az is gyorsabb volt talán.

Nem tudom már mit csináljak, azon kívül,hogy hamarosan felrobbanok megy a vírusirtó.

Minden tanácsot szívesen fogadok, kivétel azt,hogy telepítsem újra az egészet, meg azt hogy vegyek új gépet.(ezek magamtól is eszembe jutnak és nincs annyi pénzem, még egy ilyen szar meg a f***nak se kell.)

2-3 napja kezdett el b-szakodni, sosem volt egy hú de szuper gép,de nekem megfelelt úgy ahogy volt és olyanra szeretném vissza.


2014. jan. 1. 19:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát szart azt ne csinálj vele.

A gép paramétereit úgy tudod megnézni, hogy a sajátgép-re rámész jobklikkel, és tulajdonságok. Ha nem tudod mi a lényeges belőle, akkor írj le mindent ami ottvan. (mondjuk a gombokat azért ne :P)


Addigis ittvan pár tanács:


-A cuccaidat ne ömlesztve tárold(pakold több almappába, és a mappanézet ne olyan legyen ahol betölti a kis előképeket, így egyszerre kevesebbet kell betöltenie.), pláne ne az asztalon. Ott csak parancsikonok legyenek, az is csak amennyi muszáj.

-A böngészőben ha véletlen telepítve vannak mindenféle toolbar-ok, azokat töröld le.

-A futó alkalmazásokat, ami nem kell mindig nyomd ki (jobblent az óránál is), legjobb ha beállítod hogy el se induljanak.

-A külön gépkarbantartó, driverfrissítő programokat (ha van, vagy gondolkozol a letöltésében) felejtsd el, több kárt okoznak mint hasznot.

-Alaposan szelektáld át a fájlaidat, főleg a nagyobb méretűeket, amire nincs szükség, az kuka, ami olyan mint pl. film amit max 1 évben egyszer nézel meg, írd ki lemezre.

-Kb. Havonta érdemes töredezettségmentesíteni a merevlemezt, ha eddig nem tetted, érdemes először 3x 4x egymás után lefuttatni, hosszas procedúra, de megéri. Vírusirtóból mind1 melyiket használod (nekem spec. nod32 van, szerintem elég jó, dehát ízlések és pofonok) de lehetőleg ne az alap windowsosat, és semmi képp se legyen rajta egyszerre több.

-Ha particionálva van kettébe a vinyó, akkor a másik partíció adatvesztése nélkül telepíthetsz rendszert az egyikre (Ezt ajánlom erősen annak ellenére hogy te nem akarod) vagy ismerősödtől kérhetsz kölcsön nagy külső vinyót, lementheted a cuccaidat, és újrarakhatod, akkor viszont az újrarakásnál particionáld el a merevlemezt, és onnantól mindent a másikon tárolj (ne a C:-n). Létezik program melyel telepített rendszer mellett is particionálhatsz merevlemezt, de fennáll az adatvesztés esélye.


Remélem tudtam segíteni, és ismétcsak: ha a géped paramétereit leírod, többet/személyesebbet is mondhatok.

2014. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
2014. jan. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!