Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik OP rendszer jobb?...

Paul15 kérdése:

Melyik OP rendszer jobb? Linux vagy Mac?

Figyelt kérdés
Már kicsit unom a Windows-t és valami új OP rendszert akarok feltenni de mindenki mást most hogy melyik jobb.Lécci valaki segítsen !

2013. jan. 5. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Melyik a jobb, autó vagy hajó?

Kb. ilyen kaliberű a kérdésed. Mindkettő más. Ja, és egy Apple-féle OS-t nem biztos, hogy gond nélkül fel tudsz erőszakolni egy PC-re...

Szóval egyik sem jobb. Mindkettő más.

G.

2013. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fel lehhet rá tenni ,csak itt az a kérdés hogy melyik szebb, könnyebben kezelhetőbb,jobb ! :)
2013. jan. 5. 21:47
 3/14 anonim ***** válasza:

Mi a felhasználási cél? (játék/net/film/anyóskergetés chaten)

G.

2013. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
net/film :D
2013. jan. 5. 21:50
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor azt mondanám: próbáld ki. Ilyen célra mindkettő jó, annyi előnye van a Linuxnak, hogy az ingyé' van, viszont azt nem tudom eldönteni, hogy neked melyik tetszik jobban.

G.

2013. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

A linux nem oprendszer, hanem csak egy része. A kernel a GUI és néhány egyéb részegység nélkül.


Az, hogy melyik a jobb, attól függ mit vársz el tőle, illetve hogy melyik disztróról van szó. Mivel valószínűleg egy mezei PC-ről van szó, a hackintosh szerintem csak igen extrém esetben tudna jó megoldás lenni. Inkább nézelődj a népszerűbb Linux disztrók között.

2013. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

#6 megértem a ideológiai kötekedésedet, de maradjunk annyiban, hogy hétköznapi szóhasználat alatt az egyes Linux disztribúciókat értjük Linux alatt.


Hogy melyik a jobb, arra nem lehet egyértelmű választ adni. Minden rendszernek vannak előnyei és hátrányai is. Nyilván itt midenki a saját kedvencét fogja magasztalni.

Én a Linux mellett tenném le a voksomat. Bár ha valami probléma van vele, bizony elég nagy szaktudás kell a megoldásához, viszont egy jól beállított Linux nagyon stabil, és biztonságos. Ha tényleg netezésre meg filmnézésre kell, arra maradéktalanul megfelel. Van rá Firefox (meg vagy egy tucat egyéb böngésző), van VLC player... még chat kliens is, ha MSN-ezni akarsz, meg Skype is van rá.

2013. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Inkább leszedtem pár dolgot Windowshoz :D Így néz ki most : [link]
2013. jan. 6. 01:06
 9/14 anonim ***** válasza:
A kérdés ugye az, hogy csak a kinézetét untad meg, vagy magát a rendszert? Mert a Linux jóval több, mint egy felhasználói felület.
2013. jan. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Na ez igen.

"Melyik OP rendszer jobb? Linux vagy Mac?"

Erre a win-t hoztuk ki győztesnek.

:)

Soha nem értettem az embereket.

Megkérdeznek valamit, amit elmagyarázok nekik. Belátják, hogy igazam van, aztán az ellenkezőjét csinálják!!!

Rengeteg embernek magyarázom el nap mint nap a linuxot, hogy használják, mert ingyen van és normális, stabil, nincs vírus,lehet netezni és filmet is nézni rajt. Mert valljuk be, hogy a nagyja felhasználó nem is csinál semmi mást a gépén. Aztán ugyanúgy lopják az xp-t, szenvednek a vírusokkal és nyavajognak tovább, hogy ez nem jó meg az nem jó, nincs crack, meg jelszó, meg kékhalál és "hun a drájver?"!!!

2013. jan. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!