Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vajon mikor jön ki egy a...

Vajon mikor jön ki egy a noki808 pure view-éhoz hasonlóan kirívóan jó minőségű kamerás, de jobb operációs redszert használó telefon?

Figyelt kérdés

2012. nov. 24. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát őszintén szólva szerintem semmikor! A pure view egy rettenetesen buta és felesleges próbálkozás volt a Nokia részéről.

Először is: Egy telefonba teljesen felesleges egy ekkora felbontású kamera mert nincs kihasználva, ezt mi sem mutatja jobban mint hogy szinte eggyátalán nem volt kereslet a telefonra.

Egy másik dolog hogy a telefon automatikusan egy algoritmussal 8 megapixeles-re konvertálja a képet miután elkészül mert nem tudna mit kezdeni ekkora mennyiségű adattal mondjuk a galéria.

Tehát ez a dolog több sebből vérzik! De egyébként a Lumia 920 is PureView technológiát használ csak 8 Megapixeles kivitelben mert rájöttek higy egy mobilban nincs igény 41 megapixelre.

2012. nov. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem az alacsony kereslet azért volt, mert Symbianos volt, ami hatalmas hátrány továbbá irtózatosan magas az ára, nem pedig azért mert "túl jó a kamerája"
2012. nov. 24. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen igazad van de ha megnézed nem nagyon van 41 megapixeles optika a piacon még fényképezőgépben sem nemhogy telefonban! És azért nincs mert felesleges, nincs olyan felhasználási terület ahol érdemes lenne alkalmazni! A profi fotósok is 14 de maximum 21 megapixelt használnak!
2012. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Utolsó: látom te sem tudod, hogy miért is van a 41 megapixel. Egyáltalán nem parasztvakításnak, hanem azért hogy videózás és fényképezés közben veszteségmentesen lehessen DIGITÁLIS ZOOM-olni, ami mind a telefonok mind a fényképezőgépek piacán nagyon egyedülálló, mert ilyen módszert nem hogy telefonban, de még fényképezőgépben sem használtak! Amúgy meg szerintem nagyon jó kis telefon, mindent tud, amit egy mai készüléknek tudnia kell (sőt funkcionalitásban veri a mostani Lumiákat), csak technológiában van elmaradva a többitől!
2013. jan. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
# 1/4, amíg fingod sincs, hogy miért van 41 megapixeles kamera a 808-ban, addig inkább ne oszd az észt szerintem! És egyáltalán nem rosszabb, vagy butább a 808-on futó Symbian, mint egy WP8 vagy Android (sőt!). Vannak dolgok, amik például csak ebben a telefonban vannak együtt jelen!
2013. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!