Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol ki?

Miért nem kapcsol ki?

Figyelt kérdés
Miután beindítottam a gépet minden rendesen beindul, de a processzor és a videokártya ventillátorja nem áll le, nagyon zúg... Miért nem kapcsolnak ki? Most raktam újra a Windowsot (Windows 7 Ultimate 64 bit)
2013. jan. 3. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Túlmelegedés vagy BIOS beállítások miatt.
2013. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A túlmelegedés az biztos hogy nem, viszont a BIOS-t leellenőrizném, de nem tudom hogyan. Mit állítsak benne?
2013. jan. 3. 23:39
 3/5 anonim ***** válasza:

BIOS nehéz eset lesz, mert amíg nem látom, nem tudom milyen menüpontot keress. Alaplap/számítógép tipusát tudod? Úgy kideríthetem a pontos BIOS menüpontokat.

Nyisd meg a feladatkezelőt (Start menü üres területére jobb gomb, Feladatkezelő indítása az egyik módja.) A folyamatok fülön belül kattints a CPU-ra. Ha a gép nyugalmi állapotában az első háromnál (mindig változik), pl 10-nél nagyobb értéket látsz a CPU sorban, az terhelheti feleslegesen a gépet, így melegítve azt.

2013. jan. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az alaplapom ASRock m3n78d fx, processzorom amd athlon 2 x4 640.
2013. jan. 3. 23:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Két értéket nézz meg a BIOS-ban:

OC Tweaker/CPU Thermal Throttle. Legyen Enabled

Advenced/CPU Configuration/Cool & Quiet. Legyen Auto

Ha csak az újratelepítés óta csinálja, a rendszerben a Vezérlőpult/Energiagazdálkodási lehetőségeknél az Energiatakarékos profil legyen kiválasztva.

2013. jan. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!