Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem ismeri fel a Linux...

Miért nem ismeri fel a Linux a merevlemezt?

Figyelt kérdés
Leellenőrzi a hardvereket, de a merevlemezt nem találja és nem tudom így feltenni. Jelenleg XP van a gépen.
2009. aug. 18. 01:27
 1/6 anonim válasza:

Szia

hát jó lenne ha leírnád pontosan mit ír ki /hiba üzenet/

és milyen rendszeröl van szó ugy kicsit könnyebben megy a segítség nyujtás.


De próbálj ki egy live cd-t /Mandriva One/ ha az látja akkor utána fel is tudod telepiteni.

sok sikert!!!!

2009. aug. 18. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az Ubuntu 9.04 Live CD-t a legjobb linux, én még nem találkoztam olyan hdd-vel ami ne működött volna alatta, még az usb-s hdd-met is be tudtam vele állítani bootnak.

Egyébként ha valami olyan linuxot használsz pl Debian, vagy Mandriva, lehet hogy felismeri a lemezt, de nem biztos hogy csatolja is a partíciót. Bár telepítésnél nem jellemző rá, de Debiannal már találkoztam olyan hibával, hogy nem tudott elindulni a telepítő mert cannot unmount volume, minden esetre szavaidból az derül ki, hogy valamiért nem támogatja a linux változatod a merevlemezedet, vagy valamit te csinálsz rosszul. Erre való az ubuntu live cd, nagyon nagy a támogatottsága, emiatt kevés az esélye hogy belefutsz ebbe a hibába.

2009. aug. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia elsö vagyok!

Az Ubuntu elégé vegyes érzelmeket váltot ki bennem.

És zsámomra kicsit olyan mintha windows használtam volna csak más néven /és ne hurogjatok le hogy az nem ilyen tisztában vagyok velel/ És én még a 7.04 verzioval kezdtem azota kipróbáltam szinte mindegyiket és nem igazán változot a véleményem. Egyébbként azt ajánlanám a kérdezönek hogy, probáljon ki több disztrot és ami a számára a legmegfelelóbb azt használja. Sajna énis bele estem a hibába hogy halgatam ismerösökre... inkább rászántam egy napot és feltelepitetem egy pár rendszert és kiprobáltam, megéri rászani az idöt mert igy olyan rendszert kap az ember a keze allá amilyenre szüksége van (jobb esetben) és gondolj bele mikor biciklizel ottis kivászastod melyik bicikli a legmegfelelöbb számodra nos ez ittis igy megy (csak ingyen ill. cd-nek az ára) és ne sajnáld rá az idöt meg tanulni használni az új rendszert.


(Nagyon sok embertöl hallotam már hogy a windows-hoz nekik nem kellet idö mert hogy menyire "felhasznélobarát" :D és inkább azt használják pedig azt is meg kellet tanulniuk a kezdet kezdetén.)

2009. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Suse Linux 8.2. Hibaüzenet: Nem található merevlemez a telepítéshez.
2009. aug. 18. 17:22
 5/6 A kérdező kommentje:
A második válaszoló válasza vált be. Letöltöttem csak az a baj félig angol.
2009. aug. 18. 23:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Második válaszoló vagyok, örülök hogy Ubuntu bejött és működik, az angol nyelv egyszerűen megoldható, telepítsd a rendszert úgy hogy van interneted, ha nincs, telepítsd föl, telepítés után csatlakoztasd az internethez, frissítsd a csomaglistát, terminálba gépelve "sudo aptitude update" ezután add meg a jelszavadat, amikor készen van bezárhatod a terminált, és fel fog ugrani egy ablak hogy hiányos a nyelvi támogatás. Ekkor rákattintassz értelem szerűen a telepítésre, ha készen van kijelentkezel, majd újra be és magyar az Ubuntu. :) Bejelentkezés után ha van net fel fog ugrani a frissítés kezelő, töls le és telepíts minden frissítést, utána már teljes értékűen használhatod a teljes rendszert. Az audó és videó kodekeket ne felejtsd el feltenni, Alkalmazások, majd Hozzáadás / Eltávolítás. Ekkor bejön a szoftvertelepítő, Megjelenítésnél válaszd ki a Minden elérhető alkalmazás-t, majd írd be hogy mp3 a keresőbe, amiket kihoz kodekeket pipa, ezután avi, kihoz, pipa, vmw, kihoz, pipa. Windows rendszerekkel ellentétben! A legvégén kell rányomni az alkalmazás gombra, minden magától telepít, és letölt. És ami a legjobb: Nincs a végén restart. :D Remélem sikerrel jársz, sok sikert hozzá!
2009. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!