Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem ismeri fel a merevlemezt?

Nem ismeri fel a merevlemezt?

Figyelt kérdés

Linux (Ubuntu) és Win (XP) is van a gépemen.

Két vinyó van, egyiken csak adatot tárolok, másikon oprendszert.

Általában linuxot használok, és amikor bekapcsolom a gépet, és elindul a torrent kliens (deluge), mindig azt írja ki, hogy /media/disk nem található.

És a háttér sem jelenik meg, mivel az is a másik vinyón van, de amint a helyeknél megnyitom a vinyót, a háttér beállítódik, mert sikerült megtalálnia, és a torrentek is elindulnak.

Windows-on nem tudom mi a helyzet, mert ott nincs torrent kliens, és mivel ha megnyitom a mappát alapból felismeri ezért nem tudom hogy ellenőrizzem.


2010. febr. 26. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:

"de amint a helyeknél megnyitom a vinyót, a háttér beállítódik"


Gondolom a megnyitás itt egyenértékű a "mount" parancs háttérbeni kiadásával, ezzel válik elérhető a meghajtó. Ezt manuálisan is megteheted: [link]

2010. febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy használhatsz automountolást, ilyenkor mint a Windowsnál automatikusan csatolja a meghajtót.

Terminálba: sudo gedit /etc/fstab

a fájl végére pedig írd oda:

/dev/sda6 /media/dmeg ntfs defaults,umask=007,gid=46 0 0

ebben a /dev/sda6-ot kell változtatni (ezt megtudhatod úgy, mikor csatolni akarod a részletekre kapcsolsz ott kiírja) illetve a /media/dmeg itt a dmeg csak a mappa neve, amibe csatolva lesz, bármi lehet.

Ne felejtsd el a torrentet úgy beállítani, hogy ezen a mappán belüli letöltésre mutasson.

2010. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

15:43-as módszerével próbálkoztam volna, de azért lenne pár kérdésem.


Beírtam a terminálba, hogy gedit /etc/fstab, aztán bejött egy ablak, de aztán észrevettem, hogy írtad, hogy még ezt másoljam a végére:

/dev/sda6 /media/dmeg ntfs defaults,umask=007,gid=46 0 0


Tehát beírtam, hogy gedit /etc/fstab /dev/sda6 /media/dmeg ntfs defaults,umask=007,gid=46 0 0


És a dmeg-es részét nem biztos, hogy értettem, de beírtam, hogy disk, mert a /media/disk-ben vannak a vinyón tárolt adatok=az akar lenni a vinyó mappája.

Megnyomtam az entert, de csak azt hozta ki, amit a gedit /etc/fstab-ra is hozott volna ki.


Szóval valamit biztos rosszul csináltam.

Leírná valaki nem annyira hozzáértő nyelven, hogy mit is csináljak?

2010. febr. 27. 10:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Elnézést a késői válaszért, bár már biztos megtaláltad a megoldást, ha valakinek kellene, azért leírom.

Elnézést, ha nem fogalmaztam tisztás, amikor terminálba beírod hogy sudo gedit /etc/stab, akkor abba az ablakba ami kijön (geditor), annak a filenak a végére egy új sorba kell beírni ezt:

/dev/sda6 /media/dmeg ntfs defaults,umask=007,gid=46 0 0

A dmeg, vagy aminek nevezed (a dmeg nálam csak a dmeghajtó rövidítése, akármi lehet), azon a néven, létre kell hoznod egy mappát a /media mappában.

Egy újraindítás után, ha minden jól megy, akkor automatikusan fog csatolódni (tehát ha a helyekben rákattintasz, akkor rögtön bejön nem kér jelszót).

A torrentben pedig elég kitallózni a fájlrendszert (a helyekben van valahány GB fájlrendszer néven).

Remélem segítettem.

2010. márc. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És még hozzátenném, hogy a /dev/sda6 -ot ne felejtsd el átírni, mert neked nem biztos, hogy ugyanaz. Mikor csatolni akarod a meghajtót, kijön egy hitelesítés ablak, ahol kéri a jelszót, lentebb van egy részletek, és így nyíl mellette, ha azt megnyomod, akkor kiír különböző információkat, neked a "device: " kell, ez mellett van a /dev/sda és egy szám, erre kell kicserélni.
2010. márc. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, beírtam, majd holnap kiderül, hogy működik-e :)
2010. márc. 1. 21:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!