Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet PC-t összekötni...

Hogyan lehet PC-t összekötni házimozival?

Figyelt kérdés

A házimozi össze van már kötve a TV-vel, már csak a PC-vel szeretnénk. Philips HTS 7200-as házimozink van. Kipróbáltuk UTP kábellel és bedugtuk a LAN-ba de nem tudott csatlakozni.

Milyen kábelt vegyünk hozzá? Hova dugjuk be?



2012. júl. 9. 14:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

De erre a házimozira hiába kötöd rá a számítógépet, mert nem fogja látni. Te azt szeretnéd, hogy a házimozi távirányítójával lapozgass a számítógépen, de ez a készülék önmagában nem alkalmas arra, hogy otthoni hálózatba kösd.

Az a wlan kábelhely is csak azért van rajta, hogy le tudja tölteni a szoftverfrissítéseket a házimozihoz.

2012. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én csak a kérdésre próbáltam válaszolni. Egyébként ha visszaolvasol akkor kiderül, hogy csak egy csatlakozó van a tv-n és az már ki van használva.

#3 - hozzászólás :

2. válaszoló: a HDMI kábellel már össze van kötve a TV és a házimozi. Nem találok még egy olyan dugót.


Kedves kérdező, ne haragudj, de oszlasunk már el egy félre értést. Ha tévedek akkor elnézést, és nem szidni szeretném a készülékedet, csak az adatokat leírni.

Philips HTS 7200

Ha a hozzászólók még nem vették a fáradtságot, hogy utánna nézzenek.

2.1 hang kiadására képes, erősítővel ellátott BluRay lejátszót takar.

A leírásában szerepel egy AUX1 és egy AUX2 csatlakozó amihez a PC hangját tudnád csatlakoztatni. Az egyik elöl a másik hátul található.

A tv-t nem ismerem, de ha van rajta 2 HDMI csatlakozó akkor elosztó sem kell. Ha nincs akkor így a legegyszerűbb.

2012. júl. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Jaj, tényleg csak 2.1-es, nem vettem észre...


Ez esetben tök mindegy, mivel viszed át a hangot, mehet akár jack-rca kábelen is, így is-úgy is csak sztereo lesz.

De ha optikain viszed, az sem baj.



Van szabad hdmi portja a tévén, utána írja, hogy a házimozin nincs több hely.



A kérdező kommentje:


Igen, a házimozin nincs több kimenet.


# 12/22


Tehát a képet át tudja vinni hdmin a tv-re, feltéve, hogy van a videokártyán hdmi kimenet. Vagy dvi, arról van átalakító hdmire.


És akkor ez még mindig csak a képernyők közti áthúzgálásos megoldás, és még mindig nem biztos, hogy elég erős a videokártya minden fajta videohoz.


Én még mindig az asusos megoldást javaslom, azzal a különbséggel, hogy az asus és a házimozi közé sem feltétlen szükséges optikai kábel, otnis elég rca, mert csak sztereo, de természetesen ott sem baj, ha mégis optikaival köti össze.


2012. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

IceCube71-nek:

Ezek az adatok a készülékről, ebben igazad van.



Köszönöm szépen a válaszokat :) Szerintem a HDMI, jack-rca-s megoldást választom :D

2012. júl. 11. 07:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!