Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet PC-t összekötni...

Hogyan lehet PC-t összekötni házimozival?

Figyelt kérdés

A házimozi össze van már kötve a TV-vel, már csak a PC-vel szeretnénk. Philips HTS 7200-as házimozink van. Kipróbáltuk UTP kábellel és bedugtuk a LAN-ba de nem tudott csatlakozni.

Milyen kábelt vegyünk hozzá? Hova dugjuk be?



2012. júl. 9. 14:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Azt kellene tudni, hogy a hangkártyán milyen kimenetek vannak.


Ha nem tudja az 5.1-et a kártya, akkor egyébként szerintem eleve felesleges.

2012. júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Videokártya HDMI kimenetére köss HDMI kábelt, annak a másik végét meg a TV-be. Ha nincs rajta HDMI kimenet, akkor DVI->HDMI átalakítót használj, amit a videokártyához kaptál.
2012. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

1 válaszoló: hangkártyán a kimeneteket hol tudom megnézni?


2. válaszoló: a HDMI kábellel már összevan kötve a TV és a házimozi. Nem találok még egy olyan dugót.


Jah és köszönöm a válaszokat :)

2012. júl. 9. 14:44
 4/24 anonim ***** válasza:

De úgy csak a kép megy át a tévére.

Pontosabban a hang is, de a tévéken nem nagyon szokott lenni olyan hangkimenet, amin átmegy az 5.1.

Általában legfeljebb fülhallgató jack szokott rajta lenni, az meg csak sztereo.


Ha valóban tudja a hangkártya az 5.1 kezelését, akkor szerintem optikai audio kábellel érdemes a házimozira kötni, hdmivel a tévére.


Ha nem tudja, akkor nem értem, miért.

Film nem lesz 5.1, zene amúgy is sztereoban szól szépen.

2012. júl. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A tv és a házimozi közötti hdmi kábel arra szolgál, hogy amit dvd-n akarsz nézni, azt elküldi a tévének.


Neked a pc-ről el kell küldened a képet a tévének, és a hangot a házimozinak, majd a tévét és a házimozit is a megfelelő bemenet használatára állítani.


Nézd meg, a számítógép hátulján milyen csatlakozó van.

2012. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Oks, köszi. De am igazából nem értem, hogy mi van, mert csaj vagyok xd Csak azt szeretném, hogy monitorként működjön a tv. Mintha hálózattal kötném össze. Mint pl a suliban a sok gép :D
2012. júl. 9. 14:54
 7/24 anonim ***** válasza:

Én otthon ezt media lejátszóval oldottam meg, így távirányítóval is tudom kezelni a dolgokat az ágyból.


[link]


A media lejátszót össze kell kötni a routerrel, és a megfelelő mappát megosztottá tenni a számítógépen.

Hdmi-n megy a kép a tvnek, optikai kábelen a hang a házimozinak, mindezt a media playerről. Így a videokártya is mindegy milyen, az a készülék lejátszik bármit önmagában is, a számítógép ebben az esetben csak tárhelyként szolgál. Az a készülék, amit linkeltem gyakorlatilag egy mini pc.

2012. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ha vesz egy olyat, akkor sem termelődik plusz egy HDMI bemenet a TV-n, azaz ugyanúgy nem tudja rákötni, ahogy a videokártyát sem. Meg nem is mindenkinek van 30 rugója ilyesmire.
2012. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Oké végre köszi :D ezt akartam, de ehhez milyen kábel kell most akkor? hálózati kábel, és azon belül milyen?

És milyen mappát kell megosztottá tenni és hogyan? azt nem tudom :/ Soha nem csináltam még ilyeneket.

2012. júl. 9. 15:02
 10/24 A kérdező kommentje:

De amúgy a házimozin van windows logo meg LAN dugó :D


csak úgy hozzáteszem :)

2012. júl. 9. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!