Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a gépemnek?

Roli901214 kérdése:

Mi baja lehet a gépemnek?

Figyelt kérdés

Nemrég elment a gépemben az alaplap. Bekapcsolás után azonnal leállt. Onnan tudom biztosan hogy voltam szervizbe vele, énis alaplapra vagy tápra saccoltam. Még lehetett kapni egy AMD Sempron tipusu processzorra alaplapot, megis lett rendelve, egy ASROCK K8NF3-VSTA. Rendeltem 512MB RAM mellé + 1GB DDR1-es ramot. Megkaptam, összeszereltem, tökéletesen működött másfél napig, aztán egyszercsak amikor telepíteni akartam rá egy játékot, és húzta magának a frissítéseket (Company of Heroes Tales of Valor) elment a kép, hiába mozgattam az egeret, nyomtam a billentyűt, semmi! Kikapcsoltam hosszan tartottam a bekapcsologombot es kikapcsolt. Azóta amióta beakarom kapcsolni: Bekapcsol, minden ventilátor megy, se kép, se sípolás, nem jön be semmi! Gondoltam hogy az alaplapra csatlakozo kabelokkal van gond szerelgettem alaplapi könyv szerint mindent rákötöttem (PWR SW, RESET SW stb).

Szóval az alaplap zsírúj én a merevlemezre vagy tápra saccolok. A merevlemez már 6000X ujra lett formázva. Jah és már régebben is csinalt ilyet amikor még nem ment el az alaplap hogy csak ugy fogta magat nos elment a kép aztán semmi!

Előre is köszönöm a segítséget :S



2012. ápr. 23. 11:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen tápra gondoltam. Szerintetek jó lenne? Bár még mindig nem jutottam el odáig hogy leellenőrizzem hogy egy másik táppal el indul e az alaplap :/

2012. ápr. 26. 14:24
 12/15 A kérdező kommentje:

Megvan a táP Fortron FSP HEXA 400W 80+. 450W-ot kilehet belőle préselni, a korábbi 350W-os deer tapomtol 600X jobb. De sajnos beszerelés után a reakció ugyanaz. :(((

Nem jön be kép, semmi sipolas, életjel. Mit tegyek? :(

Jah és ha az jelent valamit már akkor bekapcsol a gép, amikor áram alá rakom a tápot, tehát rákapcsoltam a táp hátulján és azonnal bekapcsol. Nem lehet hogy csak valami rosszul van bekötve? Pedig már sokszor átnéztem :S

2012. máj. 3. 09:18
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha rosszul van bekötve , az csak a power switch ( bekapcs gomb) lehet szerintem. De mint már írtam az eleje felé, nálam ugyanez a jelenség volt, és ott sajnos a táp kinyírta az alaplapot. Próbáld letesztelni a többi hardvert , havernál, rokonnál, valahol, és ha jók az alkatrészek, akkor sajna a lapod kukás...:(
2012. máj. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
DEAD:/
2012. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igazatok volt bazki zsiruj alaplap volt de szerencsere nem jöttek rá hogy miattam halt meg a lap. Adtak ujat bekötöttem... Jah elfelejtettem irni vettem bele fasza 450W-os Fortron tapot es okes a gep! köszi amugy a valaszokat kicsit megkesve :D
2012. júl. 30. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!