Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a gépemnek?

Roli901214 kérdése:

Mi baja lehet a gépemnek?

Figyelt kérdés

Nemrég elment a gépemben az alaplap. Bekapcsolás után azonnal leállt. Onnan tudom biztosan hogy voltam szervizbe vele, énis alaplapra vagy tápra saccoltam. Még lehetett kapni egy AMD Sempron tipusu processzorra alaplapot, megis lett rendelve, egy ASROCK K8NF3-VSTA. Rendeltem 512MB RAM mellé + 1GB DDR1-es ramot. Megkaptam, összeszereltem, tökéletesen működött másfél napig, aztán egyszercsak amikor telepíteni akartam rá egy játékot, és húzta magának a frissítéseket (Company of Heroes Tales of Valor) elment a kép, hiába mozgattam az egeret, nyomtam a billentyűt, semmi! Kikapcsoltam hosszan tartottam a bekapcsologombot es kikapcsolt. Azóta amióta beakarom kapcsolni: Bekapcsol, minden ventilátor megy, se kép, se sípolás, nem jön be semmi! Gondoltam hogy az alaplapra csatlakozo kabelokkal van gond szerelgettem alaplapi könyv szerint mindent rákötöttem (PWR SW, RESET SW stb).

Szóval az alaplap zsírúj én a merevlemezre vagy tápra saccolok. A merevlemez már 6000X ujra lett formázva. Jah és már régebben is csinalt ilyet amikor még nem ment el az alaplap hogy csak ugy fogta magat nos elment a kép aztán semmi!

Előre is köszönöm a segítséget :S



2012. ápr. 23. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
üdv. eddii tapasztastok alapján tápra tippelek, és az verhette gajjra az alaplapot. formázással itt nmsokra mész.
2012. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is a tápot vélem ludasnak, nekem teljesen ugyanez volt a jelenség. Sajnos az alaplapom elszállt, ezért nem adott képet. Készülj a legrosszabbra, lehet hogy az új lapod tönkrement. De azért biztos ami biztos alapon teszteld le egy másik gépben a ram modulokat, a hddd-t, a videokártyát, és ha tudod akkor a procit is.A Hdd-hez ingyenes a hard disk sentinel, az megmutatja az állapotát.
2012. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Milyen táp? Márka, teljesítmény, stb? Az lesz a ludas valószínűleg.
2012. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jesszus, isten őrizz hogy a zsíruj alaplap tönkremenjen :S

Hogy milyen a tápom? Valami szerencsétlen 350W-os Deer vagy mi az isten.


Egyébként ilyen a konfigom:

350W táp

Asrock K8NF3-VSTA alaplap

AMD sempron 3100+ 1,8ghz

1,5 GB RAM (1x512mb, 1x1GB)

Geforce 6600GT 128mb DDR3 AGP

40GB HDD


köszöntem a válaszokat. Majd elviszem haverom gépébe nos letesztelem a dolgokat.

2012. ápr. 23. 13:32
 5/15 anonim ***** válasza:

Deer = Kuka

Hulladék minőségű táp, vegyél valami normálisat! FSP, Chieftec, Corsair vagy valami hasonlót.


Én már csak azért sem vennék Deer tápot, mert rá van írva:

"Manufactured by Deer" - és akkor elképzelem, ahogy a szarvasok tápegységet raknak össze... :P

2012. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát marha jó, a legnagyobb stíl hogy ez a "deer hulladék" táp már több mint 10 éves nem vicc még az előző illetve előző előtti gépemből maradt fent amit kicsinyenként tunungoltam es ujitgattam. :D

Eléggé félek attól hogy megölte ez a szar az uj alaplapot :S

Ugyanazt csinalja mint az utóbbival amit megölt, bekapcsolom, azt semmi reakcio :"(

2012. ápr. 24. 15:15
 7/15 A kérdező kommentje:
Még van egy olyan fontos kérdésem ha valóban kinyirta az uj alaplapom ez a fos táp, akkor a ha kaptam rá 2 év garanciát akkor visszaküldhetem hogy elromlott? :S
2012. ápr. 24. 15:16
 8/15 anonim ***** válasza:
Visszaküldheted, de ha rájönnek, hogy táp nyírta ki, arra nincs gari.
2012. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na és szervizbe tudnak vele valamit csinalni? vagy dobhatnam ki a kukaba? :S
2012. ápr. 25. 13:59
 10/15 anonim ***** válasza:
Keress rá a Prohardver-en, ott van aki foglalkozik ilyesmivel, sajnos már nem emlékszem ki az, de ha rákeresel biztosan megtalálod.
2012. ápr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!