Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ennek a gépnek meg mi baja...

Ennek a gépnek meg mi baja lett? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az egész azzal kezdődött, hogy képtelen voltam a torrent klienshez hozzáadni a torrentet. Felraktam hát újra. Aztán leszedett valamit, ami olyan volt mintha nem is lenne ott ahova töltöttem. Amikor egyenesen a kliensből próbáltam megnyitni, akkor pedig azt írta, olyan helyre mutat a merevlemezen ami nem elérhető. Lassan pedig már a net is alig akar elindulni. Mi történhetett a gépemmel? Nem raktam fel semmi újat. Valami mégsem okés vele.

2012. ápr. 9. 15:58
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Oké sikerült. Mikor megkérdezte Honnan szeretne bootolni ott is nyomni kellett egy F8-at, közvetlen hogy leokéztam a C/-t Hosszas cívódás után letöröltem az Eset Nod programot, a Firefoxot, de az avastot nem engedte törölni.

Ekkor megkerestem c:/ meghajtón az Avast mappátés kitöröltem, azaz egy File kivételével azt nem engedte. Innen visszamentem progamtelepítés törlésre, ott törölni szerettem volna de nemengedte hiszen azt írta már törölve van. Kivegye a listából? ezt leokétam. Na utána nem indult a gépen újra. csak ismét csökkentett módban. ekkor lomtárból visszaállítottam az avast mappa tartalmát, így el tudtam indítani a gépem. Viszont volt néhány mappa amire azt írta törléskor a rendszer hogy túl hosszú neév, nem fér a lomtárba. Törli ezeket végleg? Én persze Okéztam. Így vannak hiányzó dolgok a helyreállított mappában tuti. Csak most hogyan tovább? Tanácstalan vagyok. Egyenlőre megpróbálom az online eset vírusírtót újra futtatni.

2012. ápr. 11. 10:35
 32/41 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de ez most így már világos. Mentsd ki az összes saját adatodat és Kaspersky lefuttattása után újratelepítés. Ezek a torrent veszélyei, régebben én is így jártam, de az még a másik gépemmel történt.

A fertőzés belerágta magát a BIOS-ba, nem trójai, hanem rootkit, másképpen nem irtható...


"Rootkit

A rootkit egy olyan eszköz vagy ezek gyűjteménye, amelynek segítségével titokban lehet egy számítógépet vezérelni. Kezdetben a rootkitek a UNIX operációs rendszerre jelentek meg, (beleértve a Linux platformokat is) és ezek olyan eszközök gyűjteményét jelentették, amely alkalmas arra, hogy egy támadó rendszergazdai jogokat szerezhessen az adott rendszeren belül (ezt hívják a UNIX alatt „root” jognak). A rootkit kifejezést Windows alapú rendszereken általában az olyan programok meghatározására szokták használni, amelyek futó folyamatokat, állományokat vagy rendszerleíró adatbázis (Registry) kulcsokat rejtenek el az operációs rendszer, illetve a felhasználó elől. Az ilyen Windowsra telepített rootkit olyan funkciókat használ, amellyel nem csak saját magát képes elrejteni, hanem további kártékony kódokat – például billentyűleütés naplózót (keylogger) - is észrevehetetlenné tud így tenni. A rootkitek nem szükségképpen csak rosszindulatú kódok elkészítéséhez használhatók, de az utóbbi időben jelentősen növekvő mértékben használták fel ezt a rejtőzködő technikát a rosszindulatú kódok készítői".

www.eset.hu

2012. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Kemény. Most töltöm újra a próbaverziós eset-programot hátha engedi. Most ninbcs firefox a gépen így tünetmentes. Explorerben simán tölti a filmet, és oda ahová kell. Viszont vírusírtóból nemtudom hogy merjem e az avastot visszarakni!? Vagy egyenlőre semmiképp sem?
2012. ápr. 11. 18:04
 34/41 anonim ***** válasza:
Vedd meg az Eset Smart Securityt. Avastot ne tedd vissza. Ezek szerint az volt, amire látatlanban nehéz tanácsot adni: Avast bezárta a rootkitet a Firefox-ba. Ha le tudtad törölni mind a kettőt, akkor egy új virusirtó rendet tud tenni. Új Firefox-ot most már letölthetsz.
2012. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam, de sajnos nem volt sikeres olyannyira hogy kékhalál lett a vége. Viszont van pozitív a mai nap ban, hiszen AVG- programot telepítettem, és végeztem egy alapos vizsgálatot, ami talált is egy Rootkitt-et, és egy fenyegető programösszetevőt amit karanténba zárt.
2012. ápr. 11. 22:35
 36/41 anonim ***** válasza:

Nagyszerű! Rootkit a karanténban! A következő lépések.

1. Kapcsold ki megint a Rendszer-visszaállítást és inditsd újra a gépet.

2. Így is futtasd le az AVG-t.

3. Kapcsold vissza a Rendszer-visszaállítást.

4. Lemezkarbantartó CHKDS lefuttattása.

5. Ccleaer lefuttatása.

6. Lemez-töredezettség mentesítés.

Úgy fel fog gyorsulni, nem fogsz ráismerni. Ha valahol még van fertőzött Firefox maradvány, akkor

7. Startmenű/Keresés. A Windows kutya megkeresi a Mozilla Firefox maradványait. Ezeket azonnal tudod törölni.

2012. ápr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Klasz már kérdeznem sem kell. :) Ez lett volna a kérdés, mert hogy megvannak a dolgok, csak az a baj hogy a ntoskrnl.exe file ban. Viszont az a dolog nélkül nem nagyon lesz xp. :D
2012. ápr. 11. 23:14
 38/41 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:
Ez nekem magas. :D angolul beszél a videón a koma fogalmam sincs miért :D Nem nagyon merek onna törölni semmit. ja és a fire fox sem javult meg pedig már egy régebbi verziót töltöttem le. Azt írja hogy a könyvjelző és előzmények rendszere nem fog működni mert a firefox egyik fájlját egy másik program használja. Egyes biztonsági szoftverek okozhatnak ilyen problémát.
2012. ápr. 12. 18:07
 40/41 A kérdező kommentje:
Sikerült. Tünetmentes a gép, és a firefox exe átnevezése után már működik minden a régi kerékvágásban. Köszönöm a segítséget. Egyedül nem ment volna. Rootkit egy életre megjegyeztem. Köszönöm.
2012. ápr. 13. 23:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!