Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 7 oprendszerem van, és...

Win 7 oprendszerem van, és akadoznak a játékok. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve vettem eredetiben egy Win 7-es oprendszert, és azóta nagyon sok játék egész egyszerűen iszonyatosan akadozik. Szintén eredetiben van meg a Dragon Age, Batman, Witcher, stb-stb, és ezek is nagyon akadoznak. A poén az egészben az, hogy sokáig XP SP2-es oprendszerem volt, és azon tökéletesen, akadozás, és lassúság nélkül futottak a fenti játékok. Amióta átváltottam Win 7-re, azóta a játékok 90%-a nem akar rendesen működni. Még a régebbi Pc Gurus játékok is, mint például a Sins of a Solar Empire is nagyon belassul.

Miért van ez? Eredeti Win 7 32 bites oprendszerem van, valamint egy 512-es Radeon HD 3870-es vidi kártya. 3 giga DDR3-as RAM, valamint egy 2.68 Ghz-es 2 magos proci.

Még egyszer hangsúlyozom, hogy ezekkel a paraméterekkel tökéletesen meg volt elégedve az XP, és nem volt semmi baj a játékok futtatásával.

Egyébként azt vettem észre, hogy mióta a Catalyst Control Centerben ki kapcsoltam pár dolgot, mint például a Catalyst AI-t, azóta egy picivel javult a helyzet, de nem annyival, mint ahogy XP-én megszoktam. A legfrissebb videokártya driver, Direct-X, és Visual C++ van fent a gépen, tehát ezek is kilőve.


2012. jan. 28. 10:26
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Hmm, most ki kapcsoltam az AMD High Definition Audio Device-t, és most 50 és 60% között mozog a CPU ha megnyitom a firefoxot, illetve nem indítok el egy játékot sem.
2012. jan. 28. 16:25
 32/35 anonim ***** válasza:

Tudni kéne, hogy mi használja azt. 0-nak kellene lennie.


Feladatkezelőben a teljesítmény fülön van egy gomb, ami a resource monitort indítja. Indítsd el, és a CPU fülön tudsz nézni nem csak processzeket, de szolgáltatásokat is.

2012. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megvan a bűnös, bár lehet hogy csak félig.

Valami PresentationFontCache.exe folyamatosan 40-50% kürül foglalja le a CPU terhelését. Mi a franc lehet ez? Az összes többi alkalmazás 2-3%-ot használ.

2012. jan. 28. 16:49
 34/35 anonim ***** válasza:

Akkor megvan a bűnös. Iktasd ki, utána nézd újra a CPU használatot.


[link]

2012. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Jöttem beszámolni a jelenlegi helyzetről.

Határozottan javult a dolog, mióta le tiltottam azt a PresentationFontCache.exe fájlt, ám még mindig nem az igazi. Még mindig akadoznak egy kicsit a játékok, de most már egy 10-es skálán egy 7-est tudnék adni. Viszont akkor gondolom még valamit le kéne tiltani, hogy teljesen tökéletes legyen minden, ám most hogy megnéztem, csak az az egy dolog lassította le a gépet, amit most ki lőttem. Szóval nem sok ötletem maradt hogy mit lehetne még állítani. Ugyanakkor nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget, be vallom őszintén, 1 teljes éve szenvedek ezzel a lassúsággal Win 7-en, és már kezdtem feladni a reményt, mert sehol nem találtam semmilyen támpontot. Szóval még egyszer köszönöm szépen nektek az eddigi segítséget.

2012. jan. 28. 18:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!