Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 7 oprendszerem van, és...

Win 7 oprendszerem van, és akadoznak a játékok. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve vettem eredetiben egy Win 7-es oprendszert, és azóta nagyon sok játék egész egyszerűen iszonyatosan akadozik. Szintén eredetiben van meg a Dragon Age, Batman, Witcher, stb-stb, és ezek is nagyon akadoznak. A poén az egészben az, hogy sokáig XP SP2-es oprendszerem volt, és azon tökéletesen, akadozás, és lassúság nélkül futottak a fenti játékok. Amióta átváltottam Win 7-re, azóta a játékok 90%-a nem akar rendesen működni. Még a régebbi Pc Gurus játékok is, mint például a Sins of a Solar Empire is nagyon belassul.

Miért van ez? Eredeti Win 7 32 bites oprendszerem van, valamint egy 512-es Radeon HD 3870-es vidi kártya. 3 giga DDR3-as RAM, valamint egy 2.68 Ghz-es 2 magos proci.

Még egyszer hangsúlyozom, hogy ezekkel a paraméterekkel tökéletesen meg volt elégedve az XP, és nem volt semmi baj a játékok futtatásával.

Egyébként azt vettem észre, hogy mióta a Catalyst Control Centerben ki kapcsoltam pár dolgot, mint például a Catalyst AI-t, azóta egy picivel javult a helyzet, de nem annyival, mint ahogy XP-én megszoktam. A legfrissebb videokártya driver, Direct-X, és Visual C++ van fent a gépen, tehát ezek is kilőve.


2012. jan. 28. 10:26
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Jó nem is aról irtam azt csak megemlitetem

hanem biosról (default) ahci mód ról

meg hogy utána viszahúzhatod

(iletve hogy cpu hány fok melékesen)

2012. jan. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Azt a CPU %-ot ténylegesen a játék generálja? Ezt is nézted, hogy nincs-e véletlenül más processz, ami lopja az erőforrást?
2012. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Megnéztem a biosban a CPU hőmérsékletet. 83 fokot mutatott.

Viszont nem láttam a Biosban semmilyen ahci módot. (vagy csak én vagyok vak)


Megnéztem azt is hogy a CPU % csak akkor megy fel 98%-ra, ha egy játékot futtatok. Ha vissza lépek az asztalra, vissza esik 50% körülire.

2012. jan. 28. 14:41
 24/35 anonim ***** válasza:

83 Fok

50% üresjáratba

itt a gubanc de ha még biosban is 83fok akor az nagyon nem jó

irták hogy tisztisd ki

vegyél rá jó hütöt netán

iletve bios default ténleg nemv ártana ha az a 0.02ghz semi de 83 fok az nagyon sok

60 körülin kelene lenie ha beleszámoljuk hogy régi p4 D akor is 70 max fölef ilyen kicsi tuning melet

igy megfog halni a cpu d

játék alat kitudja milyen forró...


pasztázd újra tisztisd ki vagy vegyél új hütöt

kb. 5ezres is van és jó

2012. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Üresjáratban 50% CPU használat nem OK. 0-nak kéne lennie.


Látszik a feladatkezelőben, hogy mi használja azt az 50%-ot?

2012. jan. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Ha üresjáratban

csak a windows asztalt látod akor 50% os a proci

akor azt jeleni hogy valamit nagyon nem bir

ha semi program nem fut hátérbe akor magát win7 et

mert egy normális 2 magos proci 1% on 0% on ugrál üresjáratban max néha felugrik valamért 10% ra

de 50 az nagyon sok.

2012. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

#25

Igen azt jó lene tudni mi eszi 50 et.

2012. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Még hozzáteszem, hogy a magyar nyelvvel hadilábon álló barátunk újra butaságot ír, gőze sincs a Prescott magok hőtermeléséről. Az nyolcvanakárhány fok egész barátságos, ha nem megy 100 fölé terhelés alatt, akkor minden jó.
2012. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

2 darab dolog van, amik talán be tehetnek a háttérben futó programoknál.

Most néztem meg, és bár a CPU használat mindkettőnél 1-2%, ugyanakkor a memória használat bődületesen magas. Az egyik maga a Firefox, a másik pedig a Firefox plugin container-e. Maga a Firefox több mint 120 K memóriát zabál, míg a hozzá kapcsolódó container 40 K memória körül mozog. Illetve van még egy harmadik is, ez pedig a Windows intéző. Ez pedig 45 K memóriát használ.

Van amúgy 15 darab program amik a háttérben futnak, a firefox és annak plugin container-je, valamint a windows intézőjének kivételével, de azok is a windows működéséhez tartoznak, és alig használnak memóriát.

2012. jan. 28. 15:19
 30/35 anonim ***** válasza:

Semmi köze a dologhoz. Ha nem látsz olyat, ami folyamatosan 50%, akkor nincs hozzá köze. A Firefox memóriahasználata normális.


Eszközkezelőben tiltsd le az AMD High Definition Audio Device-t. Utána indítsd újra a gépet, és nézz processzorműködést.

2012. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!