Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 7 oprendszerem van, és...

Win 7 oprendszerem van, és akadoznak a játékok. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve vettem eredetiben egy Win 7-es oprendszert, és azóta nagyon sok játék egész egyszerűen iszonyatosan akadozik. Szintén eredetiben van meg a Dragon Age, Batman, Witcher, stb-stb, és ezek is nagyon akadoznak. A poén az egészben az, hogy sokáig XP SP2-es oprendszerem volt, és azon tökéletesen, akadozás, és lassúság nélkül futottak a fenti játékok. Amióta átváltottam Win 7-re, azóta a játékok 90%-a nem akar rendesen működni. Még a régebbi Pc Gurus játékok is, mint például a Sins of a Solar Empire is nagyon belassul.

Miért van ez? Eredeti Win 7 32 bites oprendszerem van, valamint egy 512-es Radeon HD 3870-es vidi kártya. 3 giga DDR3-as RAM, valamint egy 2.68 Ghz-es 2 magos proci.

Még egyszer hangsúlyozom, hogy ezekkel a paraméterekkel tökéletesen meg volt elégedve az XP, és nem volt semmi baj a játékok futtatásával.

Egyébként azt vettem észre, hogy mióta a Catalyst Control Centerben ki kapcsoltam pár dolgot, mint például a Catalyst AI-t, azóta egy picivel javult a helyzet, de nem annyival, mint ahogy XP-én megszoktam. A legfrissebb videokártya driver, Direct-X, és Visual C++ van fent a gépen, tehát ezek is kilőve.


2012. jan. 28. 10:26
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

A játékok is frissítve vannak az utolsó javításig bezárólag, szóval ez is ki lőve :(

Amiket eddig felsoroltam játékokat, Dragon Age, Batman, Fallout 3, Witcher, stb-stb, mind eredeti lemezes játékok.

Én már arra is gondoltam hogy létezik a Win 7-hez egy XP mode nevű hivatalos virtuális képfájl. Talán ha azt le töltöm a windows frissítésen keresztül, és azon keresztül indítanám el a játékokat, akkor vajon jobb lenne e a dolog vagy sem. Bár szerintem nem sokat javulna. Igazság szerint az sem tudom hogy most hardveres vagy szoftveres a probléma. Megnéztem mindent, tökéletesen működik a videokártya, a merevlemez, a hangkártya, a proci, minden. Mégis szar az egész úgy ahogy van. Azt még el felejtettem le írni, hogy egy 550-es teljesítményű tápegység van a gépben, és az is rendesen működik, pedig arra is gondoltam hogy talán az a hiba okozója, de nem. Elméletileg minden jól működik, gyakorlatilag viszont minden rosszabbul működik mint anno XP-én.

2012. jan. 28. 13:24
 12/35 A kérdező kommentje:

Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.68GHz a teljes neve a procinak.

A CCC-ben pedig az anisotrop filteringet pedig nem lehet OFF állapotba rakni. A legkisebb az a 2-szeres. A játékokban szintén csak 2-szerest használok, vagy pedig teljesen kikapcsolom.

2012. jan. 28. 13:32
 13/35 anonim ***** válasza:
Játék közben monitorozni kéne a CPU és GPU használatot. Valami tényleg nem OK ott.
2012. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Pentium D procik nem egy erös felék lehet megfeküdte valami a gyomrát

csak ha xp n jól ment win7 en mért nem ezt nemtudom megérteni

hardveres hiba nemhiszem pont az elöbi miat

hát az xp s képfájlal nemtudsz játszani mivel nemtudod a valódi videokártyát bene használni

meg mégjoban lelasulna a gép két rendszer alat amugy is

(akor már inkáb xp t meg win7 et is felteted voln:p ) tudom hogy igy kár volt kiadni 7 re

de pont ere vanak a internetes "hamisok" 30 napos proba változat hogy kiprobáltad voln jó e lesz win7 rajta

2012. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

ark.intel.com/products/27511/Intel-Pentium-D-Processor-805-(2M-Cache-2_66-GHz-533-MHz-FSB)


Ez az? tuningoltad a procit? mert 2.68ghz es proci nincs nem hogy pentium d hanem semilyen

ez viszonylag még jónak mondható

probálkoztál már bios setup defaultal?

iletve Windows 7 nek AHCI mód kel

ha van biosban ilyen akor kapcsold be

Enable

ez a merevlemez kezelés véget kel

2012. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
2012. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

megnéztem a GPU és a CPU kihasználtságát játék közben.

A CPU 98%-ban van kihasználva, míg a GPU óraszáma 590 MHz, és 61 fokos a hőmérséklet.

2012. jan. 28. 13:51
 18/35 anonim ***** válasza:

Természetesen default után újra feltuningolhatod ha akardo procit

iletve default után álitsd be ahci t ha van

azért kel default mert lehet valamit elálitgatak ami xp nek jó de win7 nek nem

viszont persze ha ahci van és kiprobáltad és jó akor nem kel defaultozni

hát remélem érthetö

valamelyik biosban rengeteg beálítsás van

valamelyikbe meg semi majdnem

és maga a windows rendszer is szokot bios beálitásokat módosítani

2012. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

És gpu % ot nem ir?

valamiben szokta azt is valamelyik figyelö

iletve cpu hány fokos?

98% játék alat rendbe meg 61 fokos gpu is

2012. jan. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Sajnos GPU %-ot nem találtam. Amúgy az a proci van meg, ami a linken is található, az a 2.66-os, csak egy nagyon picit fel lett turbózva 2.68-ra. De szerintem az a plusz 2 annyira nem tesz hozzá az akadáshoz, legalábbis ilyen drasztikushoz, szóval szerintem elhanyagolható szempont.
2012. jan. 28. 14:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!