Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 7 oprendszerem van, és...

Win 7 oprendszerem van, és akadoznak a játékok. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve vettem eredetiben egy Win 7-es oprendszert, és azóta nagyon sok játék egész egyszerűen iszonyatosan akadozik. Szintén eredetiben van meg a Dragon Age, Batman, Witcher, stb-stb, és ezek is nagyon akadoznak. A poén az egészben az, hogy sokáig XP SP2-es oprendszerem volt, és azon tökéletesen, akadozás, és lassúság nélkül futottak a fenti játékok. Amióta átváltottam Win 7-re, azóta a játékok 90%-a nem akar rendesen működni. Még a régebbi Pc Gurus játékok is, mint például a Sins of a Solar Empire is nagyon belassul.

Miért van ez? Eredeti Win 7 32 bites oprendszerem van, valamint egy 512-es Radeon HD 3870-es vidi kártya. 3 giga DDR3-as RAM, valamint egy 2.68 Ghz-es 2 magos proci.

Még egyszer hangsúlyozom, hogy ezekkel a paraméterekkel tökéletesen meg volt elégedve az XP, és nem volt semmi baj a játékok futtatásával.

Egyébként azt vettem észre, hogy mióta a Catalyst Control Centerben ki kapcsoltam pár dolgot, mint például a Catalyst AI-t, azóta egy picivel javult a helyzet, de nem annyival, mint ahogy XP-én megszoktam. A legfrissebb videokártya driver, Direct-X, és Visual C++ van fent a gépen, tehát ezek is kilőve.


2012. jan. 28. 10:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Próbáltad már kitisztítani a gépet illetve húzni a videókártya teljesítményét?

Hány fokosak a hardverek Játék alatt?

Nézd meg pl. Az Aida64 nevű progival..Ha magas akkor ki kellene tisztítani a gépet..Amúgy a win7nek nagyobb a gépigénye,mint az XP-nek

2012. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Talán mert xp direct 9 et tud csak használni

a kártyád meg dx 10.1 et is támogat windows 7 pedig már támogatja meg dx11 et is

álítgasd még a ati control centert jó lesz az majd

meg játékokat is

amugy,meg használj xp t :p

valami amugy nincs rendbe szerintem

helyszinen kéne megnézni mi lehet kérj segitséget

ha van olyan beálitás kapcsold dx9 re ahol csak lehet

2012. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

1. Ott kezdeném, hogy 32-bites helyett felraknék egy 64-bites windows-t. Ahhoz is jó a kulcsod, tehát maradsz legális.


2. A következő helyen a vinyódat venném górcső alá, talán lassú. Tény, hogy a win7-hez gyors vinyó kell, sokkal több a lemezaktivitás. Ha esetleg több egyforma vinyód van, fontolj meg egy RAID-et.


3. Mi a helyzet a vírusirtóval? Melyiket használod? És milyen formában?


4. Tényleg a legfrissebb driver van fenn, azaz a 12.2 preview? [link] Teljesen tiszta telepítést csinálj, azaz előtte mindent távolíts el, az eszközkezelőből is sorban töröld a drivereket, amíg csak az alap VGA marad. Mindezt offline.


5. Egyéb háttérben futó dolgokkal mi a helyzet? Sokan felraknak minden szemetet a gépre. Nem tudom, hogy te közéjük tartozol-e. Aminek nem muszáj futni, az ne fusson állandóan.


6. Új még a rendszer? A win7-nek kell pár nap, míg belövi és optimalizálja magát. Superfetch-re és társaira gondolok.


7. Nyiss egy parancssort, navigálj el a "C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319" mappába, és add ki a következő parancsot: "ngen executequeueditems". Ha közben áttértél 64-bites rendszerre, akkor ismételd meg a "C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319" mappával is.


8. Kapcsold ki az automatikus frissítéseket, mert ha a Microsoft Update be van kapcsolva, akkor sok gépen tetű lassú. Utána ne felejtsd el rendszeresen keresni a frissítéseket manuálisan.


9. Miután felraktad a fent linkelt drivert, CCC-ben ne állítgass el mindent, mert az nem szokott általában segíteni.


10. Még arra figyelj, hogy az antivírus szoftvered ne fusson egyszerre a Windows Defenderrel. Utóbbi lehetőleg legyen teljesen kiirtva.

2012. jan. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
7. A helyes második mappanév: "C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v4.0.30319"
2012. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Mindent megcsináltam amit le írtál, de még így is iszonyatosan lassúak a játékok. Teljesen olyan az egész, mintha be lenne kapcsolva a lassított felvétel. A játékok alatt a szinkron hangok, és a zenék tökéletesen szólnak, illetve akkor szólnak mikor kell, egyedül a gyorsaság olyan mintha egy lassított filmet néznék. Nod32-őt használok egyébként, ami szintén legális, tehát havonta hosszabbítom meg a licenc kulcsot, amiket adnak a Pc Guru magazinhoz. A legújabb ati driver van fent, tehát amit te is linkeltél, a 12.2-es. Letiltottam a windows update-et, valamint a win defendert is ki kapcsoltam, de egyik sem hozott javulást. Mondom, teljesen olyan az egész, mint amikor a DVD filmezés közben le lassítják az emberek a filmeket, hogy képkockáról-képkockára nézzék át apró hibák és bakik után kutatva. Itt a gépen is ilyen "effektus" van. Csak még pluszban nagyon csúszik a kép a hanghoz képest. Már arra is gondoltam hogy vissza rakom az XP-t, csak így meg kidobtam 20 ropit az ablakon, mert ezek szerint felesleges volt megvennem a Win 7-et.
2012. jan. 28. 12:46
 6/35 anonim ***** válasza:

- Fraps mennyi fps-t mutat, amikor így lassítva mennek a játékok?


- Esetleg nem Athlon64 X2 procid van?

2012. jan. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

intel pentium-os 2.68 Ghz 2 magos procim van. Amúgy kb 10 FPS az átlag amit szokott a fraps mutatni játék közben.

Viszont ugyanakkor a Fallout 3 full grafikán úgy fut a Win 7-en, mintha mondjuk egy DOS-os játékot futtatnék. Átlagban 60-65 FPS a sebessége, szóval rohadtul nem értem. A Falloutnak nagyobb a gépigénye mint a Dragon Age-nek, mégis a Dragon Age 10 FPS-el megy átlagban.

2012. jan. 28. 12:53
 8/35 anonim ***** válasza:

Játékokat is probáld frisiteni ha lehet még

iletve futasd xp kompatibitási módban

ot nagyon nem stimel valami ha fallout 3 jól megy más meg 10fps meg lasitot kép:s

2012. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Maguk a játékok honnan vannak? Lemezes, steames, kalóz, ...?
2012. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

CCC ben anti analising ot meg ansitrop filteringet kikapcsolva probáltad?

iletve természeteden játékba is kikapcsolva

pedig valami CCC beálitás lesz biztos

mivel azért a vga nem mai darab ha nem is gyenge ugyhogy lehet valami gyári ccc beálítas nem megfelelö

legalábis a proceszorodhoz nem az mint látni

pontoson letudnád irni a proceszor nevét?

kódnevét is szóval pl. Intel Core 2 Duo E6600 ilyesmire gondolok

aida, speccy, everest kiirja

de géped is kiirja ezt ugytudom pontosan föleg windows 7

2012. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!