Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék informatikusnak...

Szeretnék informatikusnak menni, mit láttok?

Figyelt kérdés
Szóval,13 éves vagyok.nagyon érdekelnek a számítógépek persze még énse tudok ezer meg ezer dolgok csak ilyeneket pl hogy HTML nyelv,weblapírás,meg ilywn apró dolgok.de egyre többet nézek tutorialokat,számtek tanárral elbeszélgetek ilyenekről.miket kéne naggyából tudnom hogy például megfeleljek 18 éves koromra?:)
2011. nov. 30. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
na most az hogy informatikus az elég tág fogalom, csak mert rohadt sok ága van...
2011. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pontosabban aki weblapokkal foglalkozik.. esetleg még irodai muka
2011. nov. 30. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ha weblapokkal szeretnél foglalkozni, akkor tanuld meg ezeket önszorgalomból:

html

css

php

sql


ezek után még jól jöhet:

Javascript

xml


Ha ezekkel tisztában vagy akkor már egy igényes honlapot össze tudsz hozni.

2011. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezeket nagyjából tudom,nagyon sokat segít nekem a Kompozer program is..:) de még egy weblaptudással sehova nem fognak felvenni.=/
2011. nov. 30. 18:59
 5/10 anonim ***** válasza:
nyilván kell hozzá papír meg végzettség, de akkor már tudsz készíteni weboldalakat, és ha van elég ismeretséged, magánvállakozóként szépen meg lehet belőle élni.
2011. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
huh..az jól hangzik,nemtudom mennyire díjjazzák hogyha segéd programot használok...szóval milyen informatikai ágra érdemes rámozdulni?mindegyikre nyitott vagyok
2011. nov. 30. 19:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Most nem igazán értem, te azt állítod hogy tudsz programozni azokban a nyelveken amiket írtam. Akkor nyilván gy weboldalt is simán megírsz. akkor mi a kérdés?
2011. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
azért nem simán...:)van egy pár dolog amiketmég bőven gyakorolnom lell de igyekszem
2011. nov. 30. 19:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor gyakorolj és ne mondd, hogy megy.


Ha majd egy szál notepaddal összedobsz egy komplett (valid html kódú) portált, akkor mondhatod, hogy megy. :)

(Na jó, lehet notepad++ is... :) )


Amúgy meg felvenni ezzel csak úgy nem is fognak. Le kell jól érettségizni és menni tovább tanulni.

(Minimum valami szakképzésre.)

De persze eközben már lehet esetleg tevékenykedni.


A webfejlesztéshez amúgy helyes volt az előző lista.

Html, css kell a design részhez. (Esetleg a javascriptet már lehet nézegetni, sokat tud dobni a kinézeten!)


Aztán jöhet a php és egy kis sql. (Mert hát a php-nak általában illik adatbázisból adni az adatokat. :) )

2011. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösznöm,igyekszem megtanulni :)
2011. dec. 1. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!