Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vegye ki a lemezt majd nyomjon...

Vegye ki a lemezt majd nyomjon meg egy gombot. Miért van ez?

Figyelt kérdés
van egy hdd-m vagyis 2 nél vettem észre hogy ezt írja ki. miért írja ki? a géppel minden rendben. a hdd-vel van a baj de mi az a baj ?
2011. aug. 18. 11:56
1 2
 11/18 P.O.C. ***** válasza:
Elvileg igen, de ha mégse, csináld meg a BIOS beállítást amit mondtam.
2011. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
rendben. amikor jó akkor mit ír ki ha berakom ugy h arról boot-oljon? mert olyat még nem láttam...
2011. aug. 18. 14:38
 13/18 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk pár fogalmat:

- formázás = egy művelet, amely kvázi alapállapotba helyezi a lemezt, amely azzal jár, hogy minden adatot töröl, tehát ments ki mindent

- a legegyszerűbb móka, fogsz egy windows telepítő cd/dvd-t, és arról bootolsz, ekkor a telepítő segítségével tudsz formázni, mielőtt új windowst telepítesz

- a cd/dvd-ről bootoláshoz a BIOS-ban be kell állítsd a bootsorrendet (ha a beállítás nem megfelelő). Ehhez a gép elindítása után BIOS-tól függően DEL-t vagy F2-t vagy valami mást kell nyomkodni (általában az előbbi), hogy belépj a BIOS vezérlőbe. Itt egy boot sequence nevű menüpontot keress, és arra figyelj, hogy a sorrendben első helyen a CD/DVD meghajtód álljon, ekkor, ha behelyezel egy telepítőt, akkor eleve megpróbál arról bootolni, onnantól máőr minden szájbarágós és egyszerű.

2011. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszönöm :) ha nem teszek rá op rendszert csak ilyen tárolónak használnám (zenét rátölteni) annak jó lenne ?
2011. aug. 22. 23:12
 15/18 anonim ***** válasza:
ha a többi szektorban nem esett hiba, akkor persze
2011. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
amin van mist a rendes hdd azon a kábelen már nincs töb hely. ha arra a kábelre kötném ahol van a cd-rom is van arra is jó vagy az úgy nem jó? a cd-rom a kábel végére van kötve akkor én az alatta lévőre köntém úgy jó? és akkor az úgy van hogy formázom akkor már lehet is használni ugye? az utolsó válaszod nem értettem
2011. aug. 23. 15:19
 17/18 anonim ***** válasza:

Persze, kötheted egy kábelre a cd rommal, egyre kell figyelni, hogy a jumperelés megfelelő legyen. (IDE csatolós lemezmeghajtóknál két eszköz mehet egy kábelre, de ezek nem egyenrangúak: van egy kitüntetett (master) és egy alárendelt (slave). a meghajtók hátoldalán egy picike átkötővel kell beállítani, hogy a meghajtó milyen szerepkörbe vna kötve. Elvileg, ha az első helyre kötöd a hdd-t akkor az a master, a cd-rom a slave)


Az előző hozzászólásomban csak annyit mondtam, hogy, ha nincs mondjuk fizikai hibája a lemeznek, akkor adattárolás szempontjából a boot szektor hibája lényegtelen.

2011. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
rendben. így már mindent értek :D köszönöm
2011. aug. 24. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!