Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem akar dvd-ről be boot-olni...

Nem akar dvd-ről be boot-olni a gépem, WIN7 reinstall lenne a célom. Egyszerűen átugorja azt a lépést ahol ki kéne írnia, hogy "dvdről való bootoláshoz nyomjon meg egy gombot". Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Természetesen beállítottam a BIOS-ba hogy elsődlegesen dvd-ről bootoljon. Mikor újraindítom elkezdi betölteni a windowst merevlemezről és a töltés közben egy pillanatra bedobja a kék képernyőt (kékhalál) és újraindul.

Ez azóta van mióta a BIOSba betöltöttem a DEFAULT SETTINGS-et.

Szóval a rendszert nem tudom betölteni, illetve újratelepíteni sem tudom.

Valaki HELP!!


2010. jan. 2. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor F8-at kell (de valamelyik gépnél esc, vagy f12-t, de a többségnél F8) nyomni, akkor, amikor kiírja, hogy milyen dolgok vannak a gépben, tehát kb. rögtön indítás után.

De valamelyiknél meg akkor kell, amikor ezek az írások elmentek, és 1 másodpercre sötét lesz a monitor.

Tehát jó időben kell megnyomni az F8-cat, és előbb-utóbb sikerülni fog.

2010. jan. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértettél.. Nekem az lenne a szándékom hogy újratelepítsem a rendszert.. vagy ha nem értettél félre akkor magyarázd el nekem mit kell tennem amikor bejön az piros ablak? (Miután megnyomtam az ESC-et) /nekem arra jött be az a valami/
2010. jan. 3. 00:38
 3/4 anonim válasza:

valszeg rosszul írtad ki a dvd-t, legközelebb ne csomagold ki az .iso-t, hanem íróprogramban válaszd a lemezkép(dvd) felírása opciót. ha van régebbi telepítőlemezed (xp, vista, bármi) és az el tud indulni, akkor tuti ez a gond.


másik:

a meglévő rendszered bootolásánal még a kékhalál előtt nyomkodd az f8-at, bead egy menüt, kiválasztod a csökkentett módot és úgy elvileg be tud töltődni a régi rendszered is, egy újraindítás után nem csak csökkentettben (amennyiben csak a bios settings a probléma)

2010. jan. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

00:38


Nem értettelek félre, úgy kell ahogy írtam.

Amikor kijön valamilyen ablak, ott ki kell választani, hogy honnan bootoljon, tehát neked a cd-olvasót kell kiválasztanod.

Nekem eléggé össze vissza írja a dolgokat, de valahol benne van a márkája, így onnan ki tudod deríteni, melyik-melyik.

2010. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!