Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A YouTube mikor fogja a videó...

SIDLER22 kérdése:

A YouTube mikor fogja a videó streaming lehetőségét átadni az embereknek?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször merül fel, hogy a Google/YouTube-nak problémái vannak a tárhellyel és a sávszélességgel.

Például ott a nagyobb sávszélesség amit csak prémiummal lehet beállítani.

Vagy itt van egy nemrégiben felrakott Mental Outlaw videó.

A videót nem néztem végig, de a cím és leírás alapján egyértelmű a probléma. Kevés a tárhelyük és drágítják a Google Drive-ot meg törlik a régi fiókokat.


Ebben az esetben nem lehetne egy megoldás egy PeerTube-hoz hasonló felépítés? Lényegében arról lenne szó, hogy a videókat nem a YouTube hostolná, hanem a csatorna tulajok üzemeltetnének szervereket akár otthon akár VPS-sel és Ők maguk intéznék a videó terjesztését. Ebben az esetben a YouTube csak indexelné a videókat (videó cím, leírás, indexkép...) és a kattintáskor átírányítana a megadott elérési IP címre a nézőket.

Én szerintem sokan élnének ezzel a lehetőséggel. Pláne ha így nem kéne kötelezően YouTube reklámokat rakni a videóban (hiszen innentől kezdve sok terhet nem okoznak a saját hostolt videók a YouTube-nak így nem is lenne túl fer reklámpénzt elkérni érte).

Szóval még előnyökkel is járna.


Ti hogy látjátok? Van erre esély, hogy valaha bevezetnek egy ilyen lehetőséget is?



ma 12:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, a videó link kimaradt: [link]
ma 12:50
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tuti hogy volt már ez a kérdés. Soha, a Youtube nem fogja kiadni a kezéből a bevételszerzés lehetőségét.

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

ma 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja tényleg. Bocsi elfelejtettem, hogy már kiírtam régebben.
ma 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már feltalálták!

Torrentnek nevezik.. 😄

ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert ugye reális és életszerű, hogy majd a felhasználók a saját pénzükön fognak szervert üzemeltetni, vagy minimum éjjel-nappal járatni a gépüket, hogy a videójuk elérhető legyen. Aminek ugye költsége is van, áramfogyasztás, ha szűkös a tárhelye (márpedig divat azon spórolni gépvásárláskor), akkor kell új SSD a gépbe, esetleg HDD, ahol a videók csücsülnek... meg persze megfelelő sávszélességű internet kapcsolat. Ez mind pénz, és miért érné meg az embereknek ezt csinálni, amikor a Youtube ezt ingyen elvégzi?
ma 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!