Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elektronikusan letöltött...

Elektronikusan letöltött pdf.formátumú üres nyomtatványt hogyan lehet kitölteni egy androidos tableten, mobilon,(legvégső esetben PC-n)úgy, hogy nem nyomtatom ki, hanem elektronikus formában marad, és így csatolnám az ügyfélkapumon?

Figyelt kérdés

Ilyet még nem csináltam soha. Az útmutató szerint töltsem ki a letöltött kérelmet,és utána csatoljam e-papírként az e-levélhez.

Namost. Ha kinyomtatom papíralapon, és úgy töltöm ki, akkor mi értelme az egész e-hercehurcának? De azt nem írják sehol sem, hogy hogy töltsek ki egy pdf. formátumú nyomtatványt elektronikus szérámba maradva? Vagy van erre egy program, vagy más trükk? Köszönöm előre a segítséget.



#elektronikus nyomtatvány kitöltése mobilon tableten #pdf.nyomtatvány kitöltése elektronikusan #ügyfélkapu nyomtatvány csatolása elektronikus kitöltéssel #üres pdf. nyomtatvány kitöltése #e-levélhez csatolmány kérelem pdf. #e-levél nyomtatvány csatolás
szept. 15. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Van kitölthető és nem kitölthető PDF. Ha kitölthető, akkor a mezőket egy külön színnel jelöli meg a PDF-olvasód és abba kattintva beleírhatsz a dokumentumba majd elmented.

Ha nem ilyen, akkor marad a klasszikus módszer:

- kinyomtatod, kitöltöd, beszkenneled

- szerkeszthetővé konvertálod, kitöltöd, majd PDF-be mented vissza


"Ha kinyomtatom papíralapon, és úgy töltöm ki, akkor mi értelme az egész e-hercehurcának?"

Tehermentesítve van a posta, neked sem elmenni és feladni papír alapon, gyorsabb a kézbesítési idő.

szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem laptopon is, hátha ott ki tudom tölteni, az ottani pdf.olvasóval, itt tableten nem engedi.
szept. 15. 13:08
 3/10 A kérdező kommentje:
De az aláírás akkor is kérdéses marad...
szept. 15. 13:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Sikerült kitölteni laptopon, de az aláírást nem engedi. Azt tudná esetleg valaki, hogyan kell? Tudom, hogy létezik elektronikus aláírás, nekem olyan nincs. Az ügyélkapun azonosítva vagyok, ennek ellenére is kell aláírás?
szept. 15. 13:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Az e-papír csatolmánynál lesz olyan a lépések között, hogy hitelesítés. Ez helyettesíti a kézzel történő aláírást, mert az ügyfélkapu fiókkal beazonosítanak.

Ez az AVDH-hitelesítést teszi a dokumentumra, ugyanazt amit itt külön is el tudsz végezni:

[link]

szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
PC-n Adobe Acrobat Reader-el tölthető ki rendesen. Aláírásra mit kérnek? Ott az eszemélyi vagy az AVDH is.
szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Off... Aláírásom mentve van jpg-be, azt beilleszthetem a megfelelő helyre, így is OK?
szept. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Sokszáz embernek meglehet a bescannelt aláírásod, hiszen nem először írsz alá valamit. Az pont akkor hiteles ha egyetlen más aláírásoddal sem egyezik meg pontosan.
szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaz... köszi.
szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
5/9. Köszi, megoldottam az ügyfélkapun a hitelesítés funkcióval.
ma 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!