Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki milyen módban használja az...

Ki milyen módban használja az elektronikus eszközét?

Figyelt kérdés
Sötét vagy világos módban? És miért úgy használod, ahogy használod?

aug. 25. 16:54
A kérdező szavazást indított:
Sötét
Világos
41 szavazat
 1/8 anonim válasza:
79%
Kibassza a szemem a világos mód, hiába van automata fényerőn.
aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Amit lehet, sötétben. Weboldalakat is.
aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
72%
Amit csak lehet, én is sötét módban használok. Szememnek is kellemesebb, meg elég sok esetben jobban is tetszik ezeknek a színvilága.
aug. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes ez a sok egybehangzó válasz, ami érkezett eddig. Az én szememet a sötét mód bántja.
aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Energiatakarékos módban.
aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
82%
Mindent világos módban használok. Engem a sötét mód zavar.
aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Sötét. Jobban tetszik, jobban látható, kisebb a fogyasztás (oled kijelzőknél)
aug. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Világos módban, nagyon alacsony fényerővel, de automatikus fényerővel.

Az okok a színvilág és a szemem fényérzékenysége.

A sötét szín esetén a színek nincsenek összhangban a készülékeken szerintem (nem egyik készülék a másikkal, hanem adott eszközön az egyik szín a többivel).

Illetve a magas fényerő (a természet fényei is) bántják a szemem, így igyekszem a nagy fényerőt kerülni.

Weboldalak esetén sok esetben a sötét mód csak a háttér feketére cserélése és a szöveg fehérre cserélése. Ez viszont normál módban nem feltétlenül fekete és fehér színeket jelent, így a váltás sok vizuális elemet tönkre tud tenni.

(Szerintem az eszközök világos/sötét módja esetén is a sötét mód tönkreteszi a vizuális elemeket. Nem tudom megérteni, miért preferálják mindezek ellenére sokan a sötét módot... Bár mindez csak az én véleményem, mindenki úgy használja az eszközeit, ahogy akarja.)

aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!