Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A "256K M4A audio files"...

A "256K M4A audio files" típusú hangfájl mennyivel marad el hangminőségben a tömörítetlen WAV fájltól? Van különbség? Nagy a különbség?

Figyelt kérdés

#.wav #256K M4A audio files
szept. 5. 00:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10: Ez kódek- és beállításfüggő, de az AAC-nál (mint az MP3-nál is) van egy aluláteresztő szűrő beállítva (maximum a mintavételezési frekvencia feléig):

[link]

[link]

szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Sőt! A veszteségmenteseknél is van mintavételezési frekvencia. Azok sem visznek át annak felénél magadabb jelet, hiába tartalmazta azt az eredeti analóg jel.

De ezen veszteség még belefér a veszteségmentes kifejezésbe.. 😁

szept. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12: A veszteségmentes kifejezés csak ara utal, hogy az eredeti, tömörítetlen anyaghoz képest a veszteségmentes tömörítés során(!!!) nem keletkezik veszteség; az analóg-digitális konverzió, vagy a hanghullámból elektromos jellé való átalakítása során keletkezett veszteség nem a veszteségmentes tömörítés számlájára írható, mert nem tartozik rá.
szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Konkrétan: Mondjuk az Apple Music zeneszolgáltató hány Hz-től vágja le a zenét M4A formátum esetén? Melyik tartományt vágja le?
szept. 13. 07:58
 15/15 anonim ***** válasza:

FIgyelj, hallgasd meg TE. Sokan észre sem vesznek ekkora tömörítést, főleg ha nem annyira komoly hangzásrendszeren hallgatják.


14-es kérdésedre válaszolva, bár én úgy tudom, hogy veszteségmentes zenék (is?) vannak Apple Musicon, de általánosságban még 128kbps mp3-nál is olyan kb. 16000 hz-nél van a "levágás". 256kbps-on 18000 hz körül lehet, de m4a-n lehet, hogy egy kicsit jobb a helyzet. Mondjuk ezeket a frekvenciákat már épphogy-csak hallod, főleg ha 30 felett vagy.


Teljes mértékben elviselhető lesz, ne mélyedj bele ennyire én elkövettem már ezt a hibát. Ha tényleg több milliós házimozi rendszered van akkor tényleg lehet, hogy hallod a különbséget, az alatt kb elhanyagolható.

szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!