Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik-e tömörítetlen videó...

Létezik-e tömörítetlen videó formátum?

Figyelt kérdés
mint pld a wav un pcm fájl?
2014. nov. 1. 02:56
 1/9 anonim ***** válasza:
2014. nov. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok értetlen, de nem találtam meg azt, hogy na "wav"
2014. nov. 1. 06:47
 3/9 anonim ***** válasza:

A wav az nem videó hanem audio formátum és tényleg tömörítetlen.A tömöritetlen video egyik legelterjedtebb formája az avi. Egy kis olvasmány mielőtt vita lenne:

[link]

2014. nov. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:
100%

És az miért kéne egy videóformátummal kapcsolatban egy hangformátumot emlegetni? Azt csak te hoztad föl példának.


-- Létezik-e emlősállat, amelyiknek négy lába van, mint pl. a békának?

-- [link]

-- Hát figyu, én ezen egy szót nem találtam a békáról...


Nem, mintha sejteném, mi az a wav un pcm, hacsak nem wav uncmp-nak indult, mondjuk a Waveform Audio File Format „uncompressed” jelzőjének furcsa rövidítéseként, amely a kezed alatt még tovább furcsult.

2014. nov. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
RAW Video format
2014. nov. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

tabaki nevű felhasználó válasza:


És az miért kéne egy videóformátummal kapcsolatban egy hangformátumot emlegetni? Azt csak te hoztad föl példának.

-még mielőtt lejáratnád magadat nyugodj csak le.

-- Létezik-e emlősállat, amelyiknek négy lába van, mint pl. a békának?

- kutya is emlős és a majom is, ahogyan mind a két esetben multimédiás állományról beszélünk.

-- [link]

- no comment, fy nem erről volt szó, hogy az állatok biológiájáról dumáljunk...

-- Hát figyu, én ezen egy szót nem találtam a békáról...

-azért értelmes ember vagy, "ismered ezt a jelölést"

Nem, mintha sejteném, mi az a wav un pcm, hacsak nem wav uncmp-nak indult, mondjuk a Waveform Audio File Format „uncompressed” jelzőjének furcsa rövidítéseként, amely a kezed alatt még tovább furcsult.

-nagyon messze kotorászol pubikám, a wav egy pcm (pulse code modulation, még mielőtt ezt is kitalálnád) első 44 bitje az arról szól, hogy: "én egy 44k1-es microsoft wav fájl vagyok, 2 csatornám van" Lényegében egy ilyen kódolást tartalmaz.

--

De még mielőtt kiokosítanál olyat is csináltam már, hogy fogtam egy eepromot, (27c1024-et) fogta kiszedtem a wav-ból az első 44 bit-et, ráküldtem eeprom égetővel az állományt az eepromra, építettem cél hardware-t az eepromhoz és ezt használom csengőnek pld...

2014. nov. 1. 18:28
 7/9 tabaki ***** válasza:

Attól függetlenül, hogy én mennyire égtem be a tájékozatlanságom miatt, meg hogy te mennyire vagy király a hardver bütykölésében, még mindig nem érthető, hogy miért kérted számon a wavot, ugyanis a maszatolási kísérleted ellenére („ahogyan mind a két esetben multimédiás állományról beszélünk”) a kérdésben egyértelműen videóformátumot kerestél.

A tanmesémet nem muszáj megérteni, érvényes az attól még. Azt viszont továbbra sem tudom, mi az az „un”, ezt még kifejthetnéd.

2014. nov. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

un "wav"-ot nem talállom, arra céloztam, hogy konkrétan kiterjesztés, kodekket stb nem találtam.

Amúgy az avi se egy tömörítetlen fájl formátum

2014. nov. 2. 13:43
 9/9 tabaki ***** válasza:

Lehet, hogy van, aki érti az első mondatodat.

Az avi meg konténerformátum, amely tartalmazhat tömörítetlen, meg különféle kodekekkel tömörített adatokat is.

2014. nov. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!