Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Eltűnt minden a laptopomról,...

Eltűnt minden a laptopomról, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma bekapcsoltam laptopomat és azzal szembesültem, hogy minden eltűnt róla szinte. Olyan mintha vissza lett volna állítva gyári alapbeállításra viszont mégis van 2 alkalmazás (az egyik egy játék) amit én töltöttem le és az megmaradt, viszont minden másnak nyoma veszett.


Ez azért baj, mert minden egyetemi cucc ott volt a gépemen rajta tárolva és ez így most minden eltűnt. A dokumentumok mappa is teljesen üres. Mit tegyek?



júl. 16. 11:57
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%

"nekem több száz gigám van"

Senkit sem érdekel.


A kérdés egyetemi dokumentumokról szólt ami legfeljebb pár giga saját dolog a többi máshonnan letölthető.


És az eltünés se a 15 év következménye hanem véletlen törlés, zsarolóvírus, filerendszer hiba, stb következménye.

júl. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

"29: mi a fenét tudsz letölteni annyit? Érdekes, nekem kb. fél évente jön össze 4,7 GB adat"


Jó hogy nem számon kéred rajtam :D Családi és baráti fotók, videók, régi, már nehezen beszerezhető filmek, munka, egyéni vállalkozás dolgai stb.


"2008-2011 volt a legszebb informatikában, ezek eléggé újak, hogy minden fontos elfusson rajtuk, de elég régiek, hogy ne az új felhos meg ssd-s gagyi új világot képviseljék."


Roppantul maradi hozzáállás. Lehetőleg a kérdezőt ne kényszerítsed bele olyanba, amihez még nosztalgia sem fűzi és semmi értelme az informatikában 10-15 éves dolgokról beszélni...


"És a vintage technológia minden téren jön vissza, az emberek egyre inkább analóg és vintage kütyüket vásárolnak."


Vannak gyűjtők és olyan emberek, akik szabadidejükben szívesen szórakoznak ilyennel, ezzel semmi bajom. De ez rohadtul nem általános. Az emberek túlnyomó többsége ezt pont lesz..rja. Hány embert ismersz, aki analóg módon hallgat zenét? :D De most komolyan. Nem tudsz mindegyik ilyen emberre tízezer másikat hozni legalább, aki nem így tesz?


"Senkit sem érdekel."


Senkit sem érdekel, hogy téged mi érdekel. Ha nem tetszik, akkor mi a francért jársz vissza ide trollkodni?


"A kérdés egyetemi dokumentumokról szólt ami legfeljebb pár giga saját dolog a többi máshonnan letölthető."


Igen, és erre a legalkalmasabb eszköz 2024-ben a felhő, vagy esetleg valamilyen modernebb külső adattároló. Egy DVD nem az. A legtöbb ember számítógépén nincs DVD olvasó, valószínűleg a kérdezőnek sincs, a csoporttársainak se, a tanárainak se, stb. Mégis mire megy egy olyan tárolóeszközzel ami manapság teljesen elavult és marginális a szerepe?


"És az eltünés se a 15 év következménye hanem véletlen törlés, zsarolóvírus, filerendszer hiba, stb következménye."


Én nem tudom néha, hogy te mit gondolsz. A DVD-n zsarolóvírus? :D Persze, hogy nem magától az időtől megy tönkre a DVD, hanem az idő előrehaladtál járó folyamatos amortizációtól, ami előbb utóbb hibás adatokat és teljes olvashatatlanságot eredményez.

Neked ez a zsarolóvírus valami mániád. A külső háttértárolóidra is varázslatos módon feltelepülnek ezek néha? Vagy a Google, Microsoft, Amazon stb. szerverein heti szinten előforduló probléma? Nem is láttam még olyan lúzert, aki benyalt volna egy ilyet, de ha be is nyalja, akkor sem fog a felhőn tárolt dolgokhoz, vagy a külső meghajtókhoz hozzáférni.

júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%

#32

Ha neked csak a trendi divatos és általános módszer használható arhiválásra mentésre akkor használd kizárólag azokat. Csak nem tudom miért hangoztatod gyűlöleted a régi 15 éves technológia ellen. Miért ne használhassa azt más? Nem adatcserélgetéshez hanem kevés adat otthoni biztonsági mentéséhez lett javasolva, te meg nekirohansz mint egy felbőszült bika a vörös posztónak..


zsarolóvírus: látszik azt se tudod mi az. Nézz utána.

Nem véd ellene se a szinkronizált felhő se a pendrive.. de a DVD igen.

júl. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy DVD-t ajánlasz teljesen komolyan, mintha ez manapság egy elérhető, olcsó, hatékony megoldás lenne. Nemhogy B, de C tervnek se jó már, de ha neked ez jó - el nem tudom képzelni, hogy miért - akkor csináld. Mondjuk már most ritkaságszámba megy egy átlag házhartásban egy működő DVD olvasó, így még azzal is felesleges igazából foglalkozni, hogy mennyi az élettartama, mert ez 10 meg 20 év múlva csak még inkább ritkaság lesz. VHS-t se használ már lényegében senki, pedig az még a kilencvenes években, meg a korai kétezresben egy mainstream technológia volt, mint ahogy a DVD a 2010-es évek elejéig maximum.


Továbbá nem vagy hajlandó felfogni, hogy egy DVD-t nem tud bármikor bárhogyan megosztani a tanáraival, diáktársaival, vagy bárkivel, akivel konzultálni szeretne. Nem tud különböző verziókat AUTOMATIKUSAN, napjában több tucatszor menteni. Egyszerűen a világon semmilyen előnye nincs a DVD-nek. Állandóan ezt a zsarolóvírus dolgot hajtod, mintha az általános lenne és mintha bárhogy is elronthatná a már felhőben lévő korábbi verziókat. Te tényleg soha nem használnál ilyet? Minek válaszolgatsz ebben a csoportba, ha nem érdekel semennyire a számítástechnika?

júl. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Bocsi,

Új hozzászólóként, hogy bele szólok, de személyes tapasztalatom az volt a DVD-vel, hogy a vége fele mintha romlott volna a minőség.

Adatmentéssel kapcsolatban, pedig, ha kiírod és nem ellenőrzöd időnként vissza, hogy olvasható-e, akkor az sajnos nem igazi.

A DVD addig jó szerintem inkább, mikor 1 lemezre ráfér az összes dolog, amit le akarok menteni, pontosabban, a DVD az akkori igényekre lett kitalálva, de azóta sokkal nagyobb tároló egységek vannak és az eszközök is nagyobb fájlokat generálnak, egy mai digitális fényképező / teló sokkal nagyobb méretű képeket készít (nyers formátumban), a videókat ne is mondjam.


Szóval valamire még jó a dvd, de gyakorlatilag az ingyenes és/vagy szükséges megoldásokhoz képest gyakorlatilag drágább és lassúbb a legtöbb esetben.

júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

34

Ha ennyire nem értesz a számítástechnikához akkor minek hangoztatod róla az előítéleteidet?

Ha tudnád mi a zsarolóvírus nem mondanál ekkora marhaságokat a divatos mentési módszereidről.


Diplomamunkát mennyi ideig írsz? Hogy jön ehhez a 10 meg 20 év?

Hány karakteres a diplomamunkád ami nem fér el 8GB-on?


"DVD-t nem tud bármikor bárhogyan megosztani a tanáraival, diáktársaival, vagy bárkivel"

Jelen esetben mentésnek ez előny.

júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem zárjuk le, láthatóan semmi koherenciája nincs a mondandódnak és a mi érveinket sem tudod felfogni... bár szerintem inkább csak nem vagy hajlandó, de ez legyen a pszichológusod dolga már.
júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Alex Fly ***** válasza:
100%
DVD? Miért nem írod inkább floppyra? Vagy égeted EPROMba?
júl. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!