Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Eltűnt minden a laptopomról,...

Eltűnt minden a laptopomról, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma bekapcsoltam laptopomat és azzal szembesültem, hogy minden eltűnt róla szinte. Olyan mintha vissza lett volna állítva gyári alapbeállításra viszont mégis van 2 alkalmazás (az egyik egy játék) amit én töltöttem le és az megmaradt, viszont minden másnak nyoma veszett.


Ez azért baj, mert minden egyetemi cucc ott volt a gépemen rajta tárolva és ez így most minden eltűnt. A dokumentumok mappa is teljesen üres. Mit tegyek?



júl. 16. 11:57
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%

"Melyik diplomamunka (doc file) nem fér el egy 8GB dvd lemezen? és szükséges hozzá 500GB?"


Te magyaráztad itt, hogy ha megsérül a DVD, akkor csak 4,7 giga veszik oda és nem 500. :)

De nagyon kíváncsi lennék, hogy hogy végzel napi több biztonsági mentést, különböző verziókkal egy DVD-re... főleg hogy mint már harmadszorra írom: nincs senkinek DVD írója. Jó hogy nem mágnesszalagra akarod neki lementetni. :D

júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%

"nincs senkinek DVD írója"

No comment..


Nem kell "napi több biztonsági mentés" diplomamunkához. Elég 2 naponta 1x. Legfeljebb ennyi időt vesztesz ha bekapsz egy zsarolóvírust. Hdd+zsarolóvírus esetén pedig minden megy a lecsóba.. (a mentés is titkosított lesz mire észreveszed hogy gond van)


Egyébként egy 8GB DVD+R lemezen hányszor fér el egy 5MB file mentése? - házi feladat

júl. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

De már bocsánat, az atya úr isten áldjon meg. Szerinted hány MILLIÓSZOR egyszerűbb mondjuk egy, ne adj isten kettő nyamvadt ingyenes felhőszolgáltatóba AUTOMATIKUSAN szinkronizálni egy fájlt vagy inkább mappát? Sőt, hányszázezerszer egyszerűbb egy külső HDD-re vagy pendrivera megtenni ugyanezt?

Komolyan bazeg, le nem zárt lemezekre irkálnál rá naponta többször (két naponta, ne röhögtess már komolyan...) egy diplomamunkát? :D

És tudod miért nem no comment a DVD író hiánya? MERT NINCS A LAPTOPOKON LASSAN EGY ÉVTIZEDE! Senki sem keresni, nulla igény van rá. Tehát nem elég, hogy DVD-kkel bohóckodsz mint a kétezres évek elején, még egy külső írót is kell hurcibálnod magaddal, mint valami ősember. :D

júl. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Jaj és tudod mi a legjobb? Fogtam a nyamvadt felhőmet, beírtam a keresőbe hogy szakdolgozat és látom az összeset. Bárhol vagyok. Bármilyen gépen, bármilyen országban, bárhol a világon. :) Ott van az elmúlt 10 évem két szakdolgozata. Mennyire jó lenne ezt most egy DVD halomban keresni, mert valami okos még 2024-ben a világ legjobb dolgának gondolja azt, hogy egy rég letűnt technológiát ajánlgat. :D
júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
0%

#23

>> felhőszolgáltató, automatikus szinkron, pendrive

Ezek szerinted mennyire védenek a zsarolóvírusok lekódolásától..? SEMENNYIRE.

A felhőben is ott lesz a használhatatlan lekódolt file. :(

Amint bedugod a pendriveot azon is.

Viszont a DVD+R lemezről nem tudja fizikailag törölni, bármit is csinál..


USB DVD íróról gondolom még nem hallottál. Vagy USB sincs?


"nem zárt lemezekre"

Gondolom ISO 9660 ra gondolsz. Felejtsd el! Már nem XP időket élünk.

A DVD+R DL lemez is ugyanúgy formázandó (UDF-re) mint egy pendrive, ugyanúgy dobálhatók rá TotalCommanderben a fileok mint egy pendrivera, ugyanúgy átnevezhetők, mozgathatók mappák közt, sőt még ugyanúgy törölhetők is (csak a hely nem szabadul föl - Így Recuva-val mármikor visszahozhatók).

júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
56%

"Ezek szerinted mennyire védenek a zsarolóvírusok lekódolásától..? SEMENNYIRE."


Édes isten... persze, akkor én meg mondjam azt, hogy a DVD evő mini manókkal szemben védtelen a DVD? Mit csinál a zsarolóvírus a felhőben lévő fájlokkal, ugyan már :D Mit csinál a zsarolóvírus a külső meghajtón lévő fájlokkal? Azért van a hülyeségnek egy olyan szintje, amire nem kéne eljutni. Reálisan inkább az a veszély fenyeget egy szakdoli írót, hogy bedöglik a háttértára vagy hogy véletlenül letörli a fájlt.


"USB DVD íróról gondolom még nem hallottál. Vagy USB sincs?"


Ha végig olvastad volna amit írtam, akkor rájöttél volna, hogy erre külön kitértem.


"Gondolom ISO 9660 ra gondolsz. Felejtsd el! Már nem XP időket élünk."


Igen, pont ezért mondom, hogy mivel nem 15 évvel ezelőtt élünk, szépen felejtsük el a DVD-t... mit 15, 20...

júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

17: több baromságot nem is írhattál volna, tipikus modern informatikai analfabéta vagy. Annyira jellemző, semmit se tudsz arról mi-hogy mukodik, csak okoskodsz.

Én informatikát tanultam a 90-es években is, van jópár 23-24 éves kiírt DVD lemezem, köszönik jól vannak. A DVD élete örök, legalábbis egy ember életet simán átél, tegyük azt most 100 évre, égetett adat, SOHA nem lesz semmi baja normál körülmények közt. Az usb/ssd folyamatosan adatpárolog az elektronok miatt, 8 éves usb-m már nem mukodik, pedig neves gyártó.

Laptopokban van dvd író, olyat kell venni. De látszik még azt se tudod, hogy a laptop dvdt is ír. Többi hülyeségedre nem is reagálok, pedig lenne boven mit. Vedd csak a modern szutykokat, az igazi informatikus meg az informatika fénykorából dob össze inkább gépet. Azt meg nem is említem, hogy kezd újra meno lenni minden ami régi, nyomógombos telefonok, kazetta lejátszók, stb.

júl. 17. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Na, akkor mostantól, ahogy a többiek is mondták, mindenről, ami kicsit is fontos, legyen másolatod! Legalább kettő! Mert sajnos az adathordozók sem örök életűek, és azért a felhőtárhely sem nyújt 100%-os biztonságot.
júl. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

"17: több baromságot nem is írhattál volna, tipikus modern informatikai analfabéta vagy. Annyira jellemző, semmit se tudsz arról mi-hogy mukodik, csak okoskodsz."


Na, akkor ha már mindjárt személyeskedéssel indítasz, már tudom is, hogy mennyire kell téged komolyan venni. :) Fingod sincs, hogy hány éves vagyok, meddig és hol tanultam informatikát és mióta vagyok a szakmában, de egyből a k. anyámat, ugye? :)


"Én informatikát tanultam a 90-es években is, van jópár 23-24 éves kiírt DVD lemezem, köszönik jól vannak."


Nem írta azt sehol senki, hogy egy DVD kötelezően elhalálozik 10-15 év után. Annyit írtam, hogy megfelelő tárolás mellett ez az átlagos élettartama. Vannak speciális archiváló DVD-k, amik ELVILEG jóval tovább bírják, de az átlag DVD, ami nálad van, az nem ilyen. :)


"A DVD élete örök, legalábbis egy ember életet simán átél, tegyük azt most 100 évre, égetett adat, SOHA nem lesz semmi baja normál körülmények "


És akkor én vagyok az informatikai analfabéta :D


"Az usb/ssd folyamatosan adatpárolog az elektronok miatt, 8 éves usb-m már nem mukodik, pedig neves gyártó."


Ki a f..szom mondta neked, hogy ezek örökéletűek? Ezek sem azok és a DVD sem, bármennyire is hisztizel. :)


"Laptopokban van dvd író, olyat kell venni. De látszik még azt se tudod, hogy a laptop dvdt is ír."


Persze, hogy van ilyen laptop, még biztos lehet most is elvétve kapni ilyet, de nagyon-nagyon nem ez a trend. Nekem 10+ éve volt utoljára a laptopomon DVD író, azóta nem is jött szóba soha olyan gép, amin lett volna. Nem azért, mert kerültem őket, hanem egyszerűen a kutya f..szának se kell már jó sok éve.


"Vedd csak a modern szutykokat, az igazi informatikus meg az informatika fénykorából dob össze inkább gépet. Azt meg nem is említem, hogy kezd újra meno lenni minden ami régi, nyomógombos telefonok, kazetta lejátszók, stb."


Na, és akkor most biztonsági mentés témában nyugodtan hallgassunk olyanra, aki szerint a mostani számítógépek rosszak és nyomógombos telefont meg kazettát akar használni, az ezeregy éve elavult DVD mellett.


Gyerekek, nekem több száz gigám van felhőben és párhuzamosan kettő külső tárolón (+ a gépemen nyilván). Ezt mégis hogy kellene megfelelő gyakorisággal lementegetnem DVD-re? Mondjuk legalább csak havonta 1x? Vegyek évente több mint ezer DVD-t?

júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%

29: mi a fenét tudsz letölteni annyit? Érdekes, nekem kb. fél évente jön össze 4,7 GB adat. Pedig töltök zenét és filmet is, de ezek mivel az utóbbi időben mind rosszak, alig van jó zene és film, kb évente 2 film és 50 zene jön össze, régen havi 1 DVD megvolt.

2008-2011 volt a legszebb informatikában, ezek eléggé újak, hogy minden fontos elfusson rajtuk, de elég régiek, hogy ne az új felhos meg ssd-s gagyi új világot képviseljék.

És a vintage technológia minden téren jön vissza, az emberek egyre inkább analóg és vintage kütyüket vásárolnak.

júl. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!