Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Eltűnt minden a laptopomról,...

Eltűnt minden a laptopomról, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma bekapcsoltam laptopomat és azzal szembesültem, hogy minden eltűnt róla szinte. Olyan mintha vissza lett volna állítva gyári alapbeállításra viszont mégis van 2 alkalmazás (az egyik egy játék) amit én töltöttem le és az megmaradt, viszont minden másnak nyoma veszett.


Ez azért baj, mert minden egyetemi cucc ott volt a gépemen rajta tárolva és ez így most minden eltűnt. A dokumentumok mappa is teljesen üres. Mit tegyek?



júl. 16. 11:57
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
21%
Inkább DVD-re írd ki, az a leges legbiztosabb.
júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
0%

"Inkább DVD-re írd ki, az a leges legbiztosabb."


Semmivel sem biztonságosabb, ráadásul manapság már rég nem használ senki sem DVD-t.

júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
0%
Én mindig arra írom ki.
júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
10%

És de, biztonságosabb. Felhobol ellopják/kitilt/nem jön be többé az oldal/megszunik a szerver.

Pendriveról, SSD-rol egy ido után elpárolog az elektron.

HDD/winyó biztonságos, de egy egész, ha meghibásodik oda az egész adat.

DVD a legjobb, stabil kiégetés adathordozóra, ami 4,7 GB darabonként. Tehát ha elveszik egy vagy megsérül, csak 4,7 GB vesz oda, nem 500 GB, stb.

júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Jó hát 1 évem van még az egyetemből, annyit csak kibír a pendriveon.
júl. 16. 14:59
 16/38 anonim ***** válasza:
29%
Persze nyugodtan. Legfeljebb csak pár év késéssel fogsz lediplomázni a pendrive hibája miatt 😄
júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
53%

"DVD a legjobb, stabil kiégetés adathordozóra, ami 4,7 GB darabonként. Tehát ha elveszik egy vagy megsérül, csak 4,7 GB vesz oda, nem 500 GB, stb."


Fasza, akkor csak irogass ki 100 DVD-re mindent, de redundánsan, utána meg ellenőrizgess negyedévente 200 lemezt, hogy mind jó-e. Édes istenem :D


Egyébként még egyszer: nem a DVD a legbiztonságosabb. Egy nem speciális archiváló DVD élettartama jó körülmények között 10-15 év. Ez kb. egy HDD élettartama is használt nélkül.


"És de, biztonságosabb. Felhobol ellopják/kitilt/nem jön be többé az oldal/megszunik a szerver."


Persze nyilván a világ vezető felhőszolgáltatói, olyan kis garázs cégeg mint a Microsoft, az Apple, a Google és társaik csak úgy máról holnapra lecsapják az egészet, hogyne. :) Van fél tucatnyi nagymultú szolgáltató minimum, szinte mind kínál ingyenes tárhelyet is, ezekbe is nyugodtan lehet párhuzamosan menteni az adatokat. De ha olyan baromi fontos az egész, akkor vannak erre specializált tárhelyszolgáltatások, de az fix, hogy mindegyik biztonságosabb, mint egy nyamvadt DVD gyűjtemény, amit már most egy nyűg kezelni, bármikor leöntheted, eltörheted, ellophatják, elhagyhatod, stb.

júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

"Persze nyugodtan. Legfeljebb csak pár év késéssel fogsz lediplomázni a pendrive hibája miatt 😄"


El nem tudom képzelni, hogy milyen adatvesztés az, ami miatt fixen csúszna valaki egyetemen. :D Esetleg akkor, ha egy majdnem kész szakdolgozat veszne el, de remélem azt nem kell ecsetelgetni, hogy ezt tényleg ajánlatos a világon mindenhová lementeni. :D

júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Melyik diplomamunka (doc file) nem fér el egy 8GB dvd lemezen? és szükséges hozzá 500GB?

Ha csak 10-15 év múlva akar lediplomázni akkor valóban hosszú élettartamú szükséges... 😄

júl. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Én valamikor találtam egy laptopot. A helyszínen 1 órát vártam, hátha csal elszaladt valamiért...

Hazahoztam. Sikerült kiszaszerolni a tulajt a gépen lévő anyagból, elvittem. A srác komplett egyetemi dokumentumai voltak rajta. Volt hálálkodás...

Szóval mentés két helyre minimum! A gépen, egy külső HDD-n (amit írtál), már jó. És rendszeresen frissíteni...macerás.

Ha nem viszem vissza, mert jó kis gép volt...annyi.

júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!