Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van értelme windows 11-re...

Van értelme windows 11-re váltani már?

Figyelt kérdés
Tud tényleges előnyöket nyújtani a 10-zel szemben vagy ráér még jövő év végéig váltani? Mik az újdonságok, javítások?

jún. 28. 14:29
1 2
 11/20 Thunderfairy ***** válasza:
18%
Csak a Linux.
júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

Windows 11 Pro 23H2 használok egy I3-3110M, 8 giga RAM, GT 710M laptopon. Játszani szoktam rajta (GTA Online, nyilván 720p full lowon) és videókat vágni. Eredetileg nem támogatott ugyebár, de rufussal megoldható.

Nekem sokkal jobban tetszik a rendszer, szebb, és intelligensebb, Windows frissítések nem jönnek hetente, hanem kb havonta, és mindent felrak, nincs hiba.

Windows 11 mint rendszer szerintem sokkal gyorsabb mint a 10, bár én ssdt használok, viszont a játékok(cs2) rosszabbul futnak mint Win10-en, viszont a GTA V stablabb 45 fpset produkál míg 10-en ez 35 volt. Ennek szerintem oka az, hogy a Windows 11 több ramot eszik mint a 10.


Összegezve szerintem jobb a rendszer, jóval stabilabb mint a 10, bár én a Windows 8.1-et is jóval többre tartom mint a 10-et.

júl. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Mostmár váltottam. Nagyjából fel sem tűnik, bár az zavaró volt hogy első nap pár dolgot regeditbe át kellett állítani hogy normálisan működjön :D
júl. 26. 00:26
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azért sem váltok mert megölték a taskbar toolbar lehetőséget. Használok BatteryBar-t és Networx-öt, utóbbira már találtak egy mókolós workaround-ot a készítők, a BatteryBar nem.


"Windows 11 Users:


In Windows 11, Microsoft removed the feature that allowed for toolbars in the taskbar.

To use BatteryBar in Windows 11, you must select "Floating" mode during installation."


Úgyhogy személy szerint köszönöm de nem fogok azért váltani hogy kevesebb tudású rendszert használjak.

júl. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 MolotovPunk ***** válasza:
49%
Felesleges váltani. A Windows 11 még nem kiforrott rendszer, haveromnak Win11 van fent a gépén, kb 1 hónapja kapott egy csodálatos frissítést és konkrétan kékhalált kapott a gépe, még az SSD meghajtó is eltűnt a gépről, vihette is szervizbe a gépet. Ezzel szemben Win10-nél mostanában hibás frissítéssel nem találkoztam, stabilabb rendszer is a Win10, mint a 11-es.
júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
72%
#15 Amiért nem találkozni hibás Win10 frissítéssel az egyszerűen az, hogy funkciófrissítést már nem adnak ki, nem fejlesztik a rendszert, 22H2 az utolsó update. Már csak biztonsági frissítést kap, azt meg nehezebb elcseszni.
júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 MolotovPunk ***** válasza:
100%
16/ Lehetséges, de a Win10 még jó darabig használható rendszer marad, így én továbbra is maradok annál!
júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
#17 Igen, én is azt használom (Win11-et eleve nem támogatja a gépem, hiába lehet megkerülni és mókolással feltenni, elméletileg tudni fogja ezt a rendszer, és frissítést nem kap). Amíg biztonsági frissítést kap addig gond nem lehet. Aztán mikor lejár a határidő és látják hogy az emberek harmada még a 10-est használja, majd hosszabbítanak rajta.
júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy fognak még rajta hosszabbítani, állítólag 2025 után igényelhető lesz 2028-ig a Win10 frissítés támogatás meghosszabbítása, viszont 2025 után nem ingyen.
júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer már telepítettem a 11-et, számomra óriási negatívum volt hogy Microsoft fiók nélkül nem engedett be a rendeszerbe, ez elvette a kedvemet attól hogy a Windows 10 után átváltsak rá. Nem fogom teljesen temetni a Windowst hiszen a munkámból adódóan kell tudnom használni de saját desktopnak a jövőben csak Linuxot fogok választani. A Linux világa is egyre gazdagabb, azoknak is bőven van miből válogatni akik teljesen kezdők benne.
júl. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!