Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » E-Szignó igénylése csak egy...

E-Szignó igénylése csak egy hónapra?

Figyelt kérdés
Eddig még sosem volt szükségem elektronikus aláírásra, de most az egyszer nagyon jól jönne. Interneten utánaolvastam milyen lehetősek vannak, és az e-Szignó ugye szerződéshez kötött, és díjszabás is van. Mivel rendszeresen nem szeretném használni - legalábbis a jelenlegi kilátásaim szerint - lehetséges az, hogy csak egy hónapra kötök szerződést, és csak arra az egy hónapra fizetek? Elnézést a tudatlanságomért, de mint említettem eddig ilyet még sosem kellett használnom. Előre is köszönöm a válaszokat!

febr. 6. 20:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el minden HSZ-t, így nem tudom, hogy meg lett-e említve.


Én vagy 3-4 éve használok digitális aláírást. Nagyon egyszerű az ügy és minimális befektetés kell hozzá.

A személyik már támogatják az EU szinten elfogadandó digitális aláírást, amivel bármilyen szerződést aláírhatsz ingyen! Nem kell hozzá fizetni, csak egy eszközt venni otthonra.


1) Fárradj be valamely Kormányablakba (Okmányirodába) és kérj a személyidre digitális aláírást. Ezek fél-1 évre szólnak, aztán mindig meg kell újítani, de bemész és 5p az egész és ingyen van.


2) Otthonra kell venned egy NFC olvasót, kimondottan ilyen célra. Nekem ilyen van: [link]

Nem kell ügyesebb/okosabb...


3) Fel kell telepíteni a Driver-ét, Az eSzignó programot, ami kezeli a személyit. Nyilván az elején kell egy kis beállítás a személyire: CAN kóddal azonosítani, 6 jegyű PIN, programban engedélyezni, hogy aláírásra (is) akarok használni.


4) Kapsz egy aláírandó cuccot, és kell egy Program amivel alátudod írni a programot. Erre jó a Word vagy a Adobe PDF Reader is, attól függően milyen fájlt kapsz.


Ennyi.

febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nagy segítség a leírásod másnak, biztos lesz aki hasznosítani tudja. A kérdező kihangsúlyozta, hogy jelenleg nincs lehetősége Magyarországra jönni.


Kérdező, amikor már rendelkezel ügyfélkapuval, akkor bejelentkezel a felhasználói adataiddal itt:

[link]

Feltöltöd a doksid, elfogadod az ASZF-t, és a kapott oldal alapján eljársz. Letöltöd vagy elküldöd magadnak emailben a fájlt.

febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#11 -2)

Már pár éve nem szükséges kártyaolvasót venni ha van NFC képes mobiltelefonod amire telepítetted a kártyaolvasó app-ot.


#12

Az ügyfélkapus aláírás nem teljes értékű. A állami hivatalok elfogadják, de másra nem javasolnám. Sajnos más személyes adatot is tartalmaz rejtve amit másoknak nem szívesen ad meg az ember..

febr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Sikerült egyébként :) Így utólag visszagondolva nem is volt túl bonyolult az egész, sőt, kifejezetten könnyű ügymenet volt - az arcképes azonosítással való regisztrációnál az ügyintézők jelentkezésére kellett csak várni olyan 20-30 percet, de hát ennyi időt egy okmányirodában is eltölt az ember míg sorra kerül. Az általam létrehozott PDF fájlt is sikerült a regisztráció után elektronikus aláírással, hitelesítéssel ellátni az ügyfélkapuval. Egyébként konkrétan egy magyarországi bankszámla megszüntetéséről van szó, az ide benyújtandó PDF formátumú kérvényhez kellett az elektronikus aláírás. Még nem jeleztek vissza - idő kell, míg a kérvényt megvizsgálják és feldolgozzák - de remélem minden problémamentesen fog már ezután alakulni. Később valószínű, hogy megcsináltatom a kártyát is. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)
febr. 13. 19:57
 15/20 anonim ***** válasza:

#14

A három fajta közül melyek aláírásról beszélsz..???

Melyik "sikerült" ?

febr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Amit #5/9/12 -es válaszoló ajánlott, aszerint jártam el.
febr. 14. 19:37
 17/20 anonim ***** válasza:

Tehát ahogy már a #13 ban elmondtam: Az ügyfélkapus aláírás nem teljes értékű, kevés helyen fogadják el. Nem kell hozzá a személyi, felesleges volt hozzá telefonálgatnod.

Én ügyfélkaput sok évvel ezelőtt otthonom magányában telefon nélkül hétvégén regisztráltam pc-n. Pont ez az egyszerűség a hátránya is.

febr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a kérdés kiírójának továbbra is az volt az elsődleges problémája, hogy külföldön tartózkodik. Elsőre az e-szignót szerette volna előfizetni, de valójában itthon egyszerűbb és nem mellékesen ingyenes az ADVH. Nem tudom hol nem fogadják el, mert eddig ahova kellett, tőlem mindenhol elfogadták.

Nyilván, amihez neki kellett a hiteles aláírás, arra az AVDH megfelelt.

Külföldről jelenleg videóchaten keresztül van lehetősége bárkinek nyitni ÜK-t, amennyibe rendelkezik egy darab érvényes magyar okmánnyal. Vagy ha megvan a személyi igazolványához a regisztrációs kódkártya, akkor az azon lévő kóddal.

febr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, a kérdés kiírója továbbra sem árulta el mire kell neki. Az ügyfélkapus avdh nem sok mindenre jó, de majd észreveszi.. 😄

Az eSzemélyi+NFC aláírás igénylése is ingyenes és mindenhol elfogadott. 60 millió forintig szerződéskötéshez is.

febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: de igen, a #14 -es kommentemben említettem, hogy egy magyarországi bankszámla megszüntetéséhez kell, az ehhez szükséges felmondási kérelmet kellett elektronikus aláírással hitelesítenem; enélkül elutasították volna. Az ügyfélkapus aláírás teljesen megfelelő volt erre a célra, mivel a kérelmet elfogadták. Egyébként köszönöm szépen még egyszer mindenkinek a válaszokat; ebben a mostani szituációban egyértelműen #5/9/12 -válaszoló tanácsai voltak számomra a leghasznosabbak, ezek segítettek hozzá az aktuális probléma megoldásához is, de mivel könnyen meglehet, hogy a jövőben szükségem lehet még elektronikus aláírásra - meg amúgy is pozitív dolog a technológiával együtt fejlődni - a többiek javaslatait is fontolóra fogom venni.
febr. 21. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!