Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » E-Szignó igénylése csak egy...

E-Szignó igénylése csak egy hónapra?

Figyelt kérdés
Eddig még sosem volt szükségem elektronikus aláírásra, de most az egyszer nagyon jól jönne. Interneten utánaolvastam milyen lehetősek vannak, és az e-Szignó ugye szerződéshez kötött, és díjszabás is van. Mivel rendszeresen nem szeretném használni - legalábbis a jelenlegi kilátásaim szerint - lehetséges az, hogy csak egy hónapra kötök szerződést, és csak arra az egy hónapra fizetek? Elnézést a tudatlanságomért, de mint említettem eddig ilyet még sosem kellett használnom. Előre is köszönöm a válaszokat!

febr. 6. 20:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam nincs, mi az az e-szignó, de e-aláírást magyarország ügyflkapuval is igénybe tudsz venni, ingyen, állampolgári jogon... keress rá: AVDH
febr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

eSzemélyihez ingyen igényelhető az ealáírás funkció kormányablakban. Ez a kék kártya. 2 évig érvényes. NFC tudású mobiltelefon kell hozzá.


eSzignót felejtsd el, nincs rá szükség (ugyanezt tudja csak fizetősen)

febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
febr. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, de jelenleg külföldön tartózkodom, így nem tudok kormányablakba bemenni, az e- Személyi pedig felejtős a kártyaolvasó vásárlása miatt. Én konkrétan erre gondoltam:


[link]


Szóval, egy hónapra tudnám ezt igényelni? Mert ugye szerződéshez kötött. Egy E-Mailt küldenék,amihez elektronikusan hitelesített aláírást kérnek. Azt még kibírnám, ha csak egy alkalommal kéne kb. 4-6000 Ft -ot kifizetnem.

febr. 7. 20:06
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

De ha van valami teljesen ingyen, akkor miért akarsz fizetni akár csak egy ft-ot is?

Ha van bármilyen magyar okmányod, akkor:

Arcképes azonosítással létrehozol egy regisztrációt.

Utána videóchaten keresztül létrehozol egy ügyfélkapu regisztrációt.

Majd az AVDH-val ingyen és bérmente, korlátlanul használod az e aláírást. Ráadásul a videós ügyintézés 7-22 ig óráig hétköznap elérhető, hétvégén meg 10-18óráig.

febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ha korszerű NFC-t támogató telefonod van akkor nem kell semmiféle új hardver (pl kártyaolvasó) csak fel kell telepíteni a megfelelő appokat. Mindezt ingyen.


Ha kártya alapú személyid van akkor akár most is kipróbálhatod, az aláírást kivéve most is rengeteg dolog kiolvasható belőle már most is. Csak emlékezz a kiadáskor megadott pin kódra.

Ha papír alapú kis könyvecskéd van még akkor azt mindenképp le kell cseréltetned kártyás eSzemélyire.

febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
iPhone 11 -em van és kártya alapú személyim - abból is az újabb, világoskék színű változat - szóval azt hiszem, sima ügy lesz :) Köszönöm szépen :)
febr. 7. 21:55
 8/20 A kérdező kommentje:

Felkerestem az AVDH oldalát. Sikerült videóchaten beszélnem néhány ügyintézővel - a személyi igazolványom le is lett fényképezve, ahogy rólam is készült fotó -, és az ügyfélkapu regisztráció sikeresen meg is történt. Ám itt most elakadtam. Hogyan tovább? A laptopomra letöltöttem az eSzemélyi Kliens alkalmazást, de ez a program már eleve kártyát kér.. A mobilomra meg letöltöttem az eSzemélyiM -applikációt, az is az eSzemélyi kártyát kéri beolvasásra.. Biztos, hogy mindent el tudok így intézni online felületen, és nem kell bemennem sehová? Az a kártya nem csak fizikai formátumú lehet? Hangsúlyozom, külföldön vagyok és nem Magyarországon..

Az ügyintézővel akivel a sikeres ügyfélkapu regisztráció végén beszéltem, közöltem is hogy nekem jelenleg az e-aláírás alkalmazása lenne a legfontosabb, erre megadott egy külföldről hívható számot, amin tudok tájékozódni további információként. Mint említettem mindössze egy E-Mailt szeretnék elküldeni, amit elektronikus aláírással kell hitelesítenem. Nagyon szépen megköszönöm, ha további felvilágosítást kapok, mert innentől megint nem tudom, hogy ez ügyben milyen appokat kellene letöltenem és mik lennének a további teendőim..

febr. 11. 19:52
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

Mondtuk, AVHD kell neked.

[link]

Itt találod. Bejelentkezel az ügyfélkapuval, feltöltöd a dokumentumot amit hitelesítettni akarsz, és le tudod tölteni hitelesítve/aláírva.

febr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#8

Odáig juss el hogy a személyi adataidat ki tudd olvasni mind a telefonon mind a PC-n a személyiből. Ezután már érdemes megigényelned a kék kártyát az aláíráshoz. De az aláírást fizikailag a hatóság tudja rárakni a személyidre. Email címet kell megadnod hozzá. Konzulátuson biztos megcsinálják.

febr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!