Micsoda, a mesterséges intelligencia nem is valódi?
Az index egyik cikkét olvasva generálódott bennem a kérdés. Nem tudom, hogy szimpla ujságírók, akiknek IT területen semmiféle szakmai képzettségük nincs, miért bocsájtkoznak olyan megállapításokba, mint a jelzett cikk írója? Például ez a mondat is, hogy 'A manapság felfutását élő generatív mesterséges intelligenciák pusztán az emberek által már egyszer megírt, megrajzolt, elkészített tartalmakat kombinálják olyan módon, hogy az az intelligencia látszatát keltse.'
Hogyan képzelik, hogy majd ők fogják meghatározni egyes fogalmak jelentéstartalmát? Honnan veszik ehhez a jogot, a bátorságot? Pláne olyan, akinek köze nincs az egészhez? Hova fog ez vezetni?
A mesterséges intelligencia nem más, mint egy mesterségesen létrehozott készülék, amely önállóan képes döntéseket hozni és tevékenységeket végezni, bizonyos külső körülmények, esetleg igények figyelembevételével. Azaz, mesterséges intelligencia a kávé automata is és a termék válogató robot is. Csak ezek autonómiája, döntési képessége nagyon alacsony szintű. Persze nem is várnak el tőlük többet.
"Az intelligenciától nem elvárás, hogy tanulni legyen képes"
Már hogy a viharba ne? Minden jövőbeli döntésed úgy lesz egyre sikeresebb és eredményesebb (egy bizonyos szmepontból, mert a "jó", vagy "helyes" döntés az nem abszolút), ha a múltban született döntéseidből levonod a megfelelő konzekvenciákat és azokat a következőnél figyelembe is veszed.
A válaszolók valamiért hasonlítanak a régi oltás ellenesekre.
Nincs is semmilyen covid vírus, ezt is bilgéc találta ki. Hülye aki elhiszi.
24. Ha nem lenne bennük logika, akor nem is működhetnének. A logikájuk nagyobb részben maga a tanult információ halmaza és belső viszonylata.
Mesterséges intelligencia sok féle van. A GPT például olyan neurális hálózati rétegekre épül, amelyek képesek különböző szavak, mondatok közötti kapcsolatokat megtanulni és elkódolni. A modell először egy hatalmas méretű adathalmazon előtanul, majd a megszerzett tudást felhasználva képes új információkat generálni, kérdésekre válaszolni, vagy akár feladatok megoldására is. A GPT logikája éppen a tanuláson, a mintázatfelismerésen alapul, ez az un. belátásos tanulás módszere, ami lehetővé teszi, hogy értsen és reagáljon is a felé irányuló kérdésekre. A rendszer architektúrája lehetővé teszi a kontextus megértését és a hosszú távú összefüggések felismerését, ami erősíti a modell teljesítményét. A GPT most még tanul, javítja, tökéletesíti önmagát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!