A perfekt kód vajon lehetséges?
Figyelt kérdés
Azon töröm a fejem, hogy ha az MI vagy AI nekiáll programokat generálni, akkor képessé lehet a saját programjainak tökéletesítésére is. Lefordíthatja, kitesztelheti, akár a tökéletességig fejlesztheti a maga programjait. Ha ehhez hozzáadódik a számítási teljesítmény növekedése, akkor ez a kettő együtt végképp kinyírhatja ezt a szakmát, vagy van esélye a programozói társadalomnak a túlélésre? Ki mit gondol erről?#Mesterséges Intelligencia #perfekt kód
2023. okt. 9. 02:34
1/42 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy a kérdésnek az a része is foglalkoztat, hogy ki mennyire látja reálisnak ezt a tökéletes kódot? Mert szerintem van erre lehetőség, hiszen akár valami kifinomult logika alapján, akár brute force kipermutálja, ki is teszteli a gép a legideálisabb algoritmusokat és annyi.
2023. okt. 9. 04:38
2/42 anonim válasza:
Nem definiáltad, hogy számodra mit jelent a perfekt kód.
3/42 A kérdező kommentje:
Hát az, aminél egy bizonyos architektúrán nem lehet jobb. Tehát, ami a feladatot a legkisebb számítás- és memóriaigénnyel képes megoldani.
2023. okt. 9. 05:11
4/42 anonim válasza:
Tehát optimális kódról beszélünk. Elméletileg lehetséges, a kérdés mindig az, hogy mi éri meg jobban helyette. Pl. ha egyáltalán nem okoz kényelmetlenséget 0.1 helyett 3 egész tizedmásodperc egy lekérdezésnél, akkor senki nem fárad optimalizációval. A másik gond, hogy az egyik konfigon egyetlen vinyófej ugrál, a másikon a legkisebb elérési idejű SSD-ből dolgozik párhuzamosan 80db, kábé milyen súllyal minimalizáljuk a lemezeléréseket, ha a formátum már optimális? Mekkora a RAM, mekkora cache legyen? Talán nem is olyan egyszerű egyetlen tökéletes optimalizációval úrrá lenni az összes lehetséges valós szituáción. Szerencsére már eléggé kiforrott megoldások mellett lehet dönteni, amiket évek alatt a maximumra optimalizáltak a fejlesztők, pont ahol szükség mutatkozott erre. Nehéz ügyekre még mindig egyszerűbb, elérhetőbb, költséghatékonyabb a fejlettebb hardver.
5/42 A kérdező kommentje:
Nem optimális kódról beszélünk, mert az 'optimális' szó jelentéstartalma nem hordozza, hogy annál jobb nem lehet, a perfekt, vagy tökéletes viszont igen. Optimális kódnál simán lehet még optimálisabb, vagy még annál is optimálisabb. Amiről te beszélsz, az a helyzet humán fejlesztőkre vonatkozik és nekik megvan a maguk borsos ára. Így alakult ki a gyakorlat, amit említesz, hogy a kód bizonyos részeit nem optimalizálják, mert nincs akkora hozadéka, hogy megérje, hiszen olyan drágává tenné a produktumot, amit a legtöbb esetben nem fizetne ki a megrendelő. Én nem erről beszélek, hanem arról, amikor a mesterséges intelligencia ír kódot az ember helyett, az embernél sokkal gyorsabban és egészen minimális költséggel dolgozik.
2023. okt. 9. 07:26
6/42 anonim válasza:
Nem lehetséges tökéletes kód csak a mindig aktuális, pillanatnyilag tökéletesnek ítélt változat. A hardverek fejlődnek, utasításkészletek bővülnek, programnyelvek változnak, új felhasználói igények jelennek meg. Mindazonáltal, ezek mind emberfüggő tényezők.
7/42 anonim válasza:
A véleményemet kérdezted, egyébként szívesen.
8/42 A kérdező kommentje:
Persze, a véleményét kérem minden hozzászólónak, de a blődségeknek nincs sok értelmük. Egy processzornak nem változik az utasításkészlete, így nyilván lehetséges legjobb prímszám keresőt, legjobb quick sortot írni rá. Olyat, aminél jobbat már nem lehet.
2023. okt. 9. 08:14
9/42 anonim válasza:
Pedig #6-os válaszolónak igaza van.
"Egy processzornak nem változik az utasításkészlete"
Már hogyne változhatna. ne beszélj butaságot. Vannak olyan processzorok, amiknek az utasításkészlete változhat egy mikrokód frissítéssel. De más dolog is változhat, pl. jöhet egy olyan frissítés, ami miatt egyes utasítások letiltásra kerülnek. Ha egy kód ilyen utasításra volt optimalizálva, akkor az onnantól már nem lesz a legoptimálisabb.
10/42 anonim válasza:
Előbb tanuljon meg működő kódot írni akkor is, ha a feladat több, mint egy egyszerű Snake-klón.
Bár kétségtelen, hogy sokakon már így is túltesz, de ez nem a MI dicsősége, hanem a túlzottan felhígult szakma szégyene.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!