Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi idő míg a...

Szerintetek mennyi idő míg a Al elveszi több millió (milliárd) ember munkáját?

Figyelt kérdés

Már jobb forgatókönyvet írnak,mint az emberek. Alapszinten mar most elég jól programoznak. Már hallottam olyan híreket is, hogy a tanárokat fogják helyettesíteni, úgyis hiány van belőlük. Sok véleményt olvastam, hogy csak idő kérdése és nagyon sok munkahely fog megszűnni. Nektek mi a véleményetek?

Szerintem a kétkezű munka nincs egyenlőre veszélyben csak.


2023. jún. 9. 17:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Én programozónak akartam tanulni. De még 5 év mire végeznek az egyetemmel. Már el sem merem kezdeni.
2023. jún. 9. 17:03
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy eszköz. Még a szalag mellett álló biorobotok helyét sem tudta a teljes gépesítés átvenni, pedig eltelt hány év is az ipari forradalom óta? 130.
2023. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Azért az megnézném amikor napi fél tál rizs áráért átveszi az AI a bangladeshi gyerekmunkások melóját a varrodában.
2023. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3) jó,ez fizikai munka.De biztosan érzékelted hogy hova van kiírva a kérdés, vagy pedig elolvastad magát a kérdést.
2023. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
52%
Eddig is szakmunkát érte meg tanulni, hiszen azzal nagyon egyszerű vállalkozni és 1 év alatt kb kitanulható alapszinten. Míg egyetem alsó hangon is 3-3,5 év. Most már szerintem nem is kérdés. A szakmunkák vannak csak biztonságban.
2023. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

#4: persze elolvastam, de egyelőre nem hinném hogy több milliárd ember lenne a Földön aki programozó. A google szerint összesen kb 3,3-3,5 milliárd foglalkoztatott van a bolygón, aminek SZERINTEM a nagyobb része valamilyen fizikai munkát végez.


A válasszal a kérdésben szereplő túlzásra próbáltam utalni :)

2023. jún. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Az AI szörnyű. Valódi emberek által kreált műveket, rajzokat, irományokat stb-t lopnak el a netről és azokkal "tanítják" az AI-t. Én, mint művész teljesen AI ellenes vagyok.
2023. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

"Szerintem a kétkezű munka nincs egyenlőre veszélyben csak."

Valóban.

Az a munka, amit már évtizedek óta simán lehetne automatizálni. Tényleg azok nincsenek veszélyben.


"Alapszinten mar most elég jól programoznak."

Jah. A 10×10-es szorzótáblát tényleg tök jól leprogramozzák, és ettől nyilván minden programozó mehet vécét pucolni.


"Már el sem merem kezdeni."

Ne is!

Aki leendő szakmabeliként ennyire nincs tisztában alapvető dolgokkal, az jobb is, ha inkább elmegy virágkötőnek, vagy betanított munkásnak. Esetleg a prog.hu-ra szerkesztőnek, ott van ilyen színvonal.

2023. jún. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy az ipari forradalom idején is azt jósolták sokan, hogy a gépek elveszik majd az emberek munkáit és mindenki éhezni fog, mégsem így lett! Valóban rengeteg terület van, ahol igenis hasznos az AI (vagy MI). Évek óta használják már, de a köztudatba csak most robbant be a kifejezés, meg a mögöttes tartalom is. De ha jobban belegondolsz, már 5-10 éve van, hogy felhívod egy nagyvállalat ügyfélszolgálatát, és egy gépi hang kéri, hogy pár szóban foglald össze, hogy mit szeretnél. Az is egyfajta MI volt már. Vagy a Siri, Google assist, ...stb. Már benne vannak az eszközökben ezek a dolgok. Sok esetben tényleg hasznosak, viszont nagyon idegesítő például, amikor egy valódi emberrel akarsz beszélni telefonon, de az istennek nem irányít jó helyre a gép. Akár 10 perceken keresztül "vitatkozol" vele... (Remélem nem csak én jártam még így. :) ) A másik meg, hogy magától nem ír programot az MI sem. Mármint mindig megadja valaki, hogy mire kell programot írnia és milyen feltételekkel. Eddig ezt programozónak hívták, ezután meg majd MI tanítónak, vagy valami másnak. Ettől még lesz munkája csak merőben változni fog. A kétkezi munka területén is rengeteg sok helyen alkalmazzák majd. De ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem lesz szükség majd emberre. Szükség lesz rá, csak más lesz a dolga. A harmadik, amit még leírnék, hogy mondom ezt úgy, hogy én is egy gyárban dolgozom) a gépek fejlődésével (gépesítéssel) az ember nem azt érte el, amit sokan vártak tőle, hogy kevesebbet kell majd dolgoznia, hanem azt, hogy ugyan annyit, de hatékonyabban. Így több terméket tud előállítani, rövidebb idő alatt. A piacgazdaság meg sajnos, vagy szerencsére így működik. Ha megy az üzlet, akkor próbálsz arra összpontosítani, hogy minél többet, minél rövidebb idő alatt, minél olcsóbban előállíts. Ha aztán egyszer elkezd csökkenni a kereslet a termékre, akkor a meglévő infrastruktúrát én úgy tapasztalom, hogy már senki nem építik le fokozatosan. Ilyenkor jön egy termékváltás, komplett portfólió csere, vagy végleges roló lehúzás. Ezért sem számítok túl gyors változásra a területen, de tény, hogy maga az MI forradalmi jelentőségű! Rengeteg területen hoz majd változást. Szerintem kell majd neki egy generáció mire kialakul egy valóban egészséges MI-Human hybrid munkaerő massza. Már elkezdődött a folyamat... Egyébként programozni tanulással szerintem nem veszíthetsz! HTML-ben sem írogat már senki kódokat, de hibakeresésnél nem baj ha ismered a nyelv alapjait!
2023. jún. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még mindig vannak hibái, mivel az AI csak egy nagy "program".

Ha úgy csinálják meg, hogy öntudatra ébredjen, akkor lehet feltenni a kérdést. Programnyelven nem igazán oldható meg :P

2023. jún. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!