Kriptosok ti mit számoltatok? Én ha folytatom bukok a rezsi miatt, ha eladom a gépeket, akkor azokon bukok nagyot... mit csináljak?
Ha vesztessegessen bányászol és tartod megeshet hogy a következő lufinál nyereséges lesz. Persze nem biztos, ezt nevezik kockázatnak.
ma 22:47
Itt leginkább a kérdés az, hogy keveset, vagy sokat akarsz bukni?
Evidens, hogy ami folyamatosan hozza a veszteséget, azt nem szabad csinálni. Hiszen minél tovább folytatod, összességében annál nagyobb lesz a veszteséged. Lehet azt mondnai, hogy persze, most veszteséges, de a kibányászott valuta árfolyama ha felszökik, akkor máris nyereség lesz belőle... de ez esetben többre mész, ha a fajlagosan veszteséges bányászat helyett inkább vásárolsz kriptót.
A hardveren is valószínűleg csak bukni fogsz. Ha rövid időn belül nem válik újra gazdaságossá a bányászat, akkor mindenképp buksz a hardverrel. Csak nem mindegy, hogy mennyit. Ha sikerül eladnod, akkor viszonylag kis veszteséged lesz. De ha sokat vársz, egyszerűen elavulttá válik. Két év múlva már csak a töredékéért tudod eladni, de valószínűleg egy év alatt is sokat csökken az értéke. Abban ne reménykedj, hogy az eredeti kiadást visszakapod.
Egyedül akkor jönnél ki pozitívan, ha valami csoda folytán rövid időn belül nagyot csökkenne a villanyár, és nagyot ugrana a kriptók árfolyama.
Egyrészt én kikapcsolnám a gépeket a helyedben. Másrészt az energia ára globálisan emelkedik. Ezt a tényezőt mindenki úgy nézi, hogy hoppá, akkor így többe kerül bányászni és nem éri meg, de ez a tényező idővel megjelenhet a kriptovaluták árában azaz berázhatja ezt a piac.
Tény azonban, hogy ennek a befektetésednek most elég rosszak a kilátásai, viszont eladni a gépeket óriási bukóval tudnád.
" Evidens, hogy ami folyamatosan hozza a veszteséget, azt nem szabad csinálni. Hiszen minél tovább folytatod, összességében annál nagyobb lesz a veszteséged. Lehet azt mondnai, hogy persze, most veszteséges, de a kibányászott valuta árfolyama ha felszökik, akkor máris nyereség lesz belőle... de ez esetben többre mész, ha a fajlagosan veszteséges bányászat helyett inkább vásárolsz kriptót."
Ez igaz de ennek is van egy másik oldala. Míg venni mindig csak annyiért lehet amennyi az ára folyamatos banyaszasnál nem feltétlenül lesz mindig vesztesseges mint most. Ebben az esetben menetközben fordulhat a kocka.
1.A fiat pénz mögött nincs semmi fedezet.
2.A BTC mögött sincs semmi fedezet.
3.A fiat-ból annyit nyomtatnak amennyit akarnak.
4.A BTC-ből nem lehet nyomtatni véges.
5.A Fiat 10 év alatt többet inflálódott mint a BTC.
6.A BTC 10 év alatt többet nőt mint a FIAT "értéke".
A kérdésedre a válasz nem tudom én se és más se.
Én tartom a gépet most is megy meg várom még mennyire fogják emelni az árakat nálunk de lehet el se adom mert napelemen gondolkodom.
A fiat pénz mögött a kibocsátó ország gazdasága, gdp-je, nyersanyagkészlete a fedezet.
Az USA dollar mögött az USA gazdasága, az EUR mögött az EU gazdasága.
A kriptók mögött semmi.
28. Mese világba élsz ?
A covid idő alatt az USA egy jó pár "bankót" nyomtatot és nem hiszem hogy a nyersanyagát meg duplázta sőt megtriplázta .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!