Szükségem lenne egy olyan "tárhelyre" ahová csak azok a személyek léphetnek be, akiknek én adok oda jelszót. Ott rövid filmet vagy fotókat helyeznék el, nem nagy mennyiségben. Megoldás?
Kulturált hely kellene hogy legyen, reklámokból és "szeméttől" mentes (szex, bulvár stb)
Regisztráljak erre egy domaint vagy van ilyen.
Gondoltam Facebook profilt létrehozni de nem tudom hogy néz ki belül a Facebook.
Javaslatok?
A #1-es hozzászóló által említett felhőtárhely jó megoldás lehetne, csak van pár kis gond:
1. A felhőtárhelyekre nem tölthetsz fel szerzői jog által védett művek magáncélú kópiáit (vagy bármilyen, a "közösségi irányelveiket" sértő tartalmat), mert a tárhely üzemeltetői azt törlik onnan - rosszabb esetben az egész fiókot is.
2. A Google deklaráltan kutakodik az adataidban - elvileg csak azért, hogy a hirdetőiknek anonimizált statisztikai adatokat generáljanak, gyakorlatilag meg kb. bármire.
Ezek ellen a feltöltendő fájlok tartalmának és nevének titkosításával - ami kivitelezhető röptében való titkosítással (Cryptomator), titkosítást ismerő archiválóprogrammal (7-zip, Peazip), titkosítószoftverrel (AesCrypt, GPG4win) - lehet védekezni, bár:
- a szoftverek használata pici hozzáértést, plusz vacakolást igényel
- ha túl publikussá válik a tárhelyen tárolt tartalmak köre, akkor az 1. pontban említett dolgok miatt ugyanúgy eljárhatnak
ez komoly, létezik még olyan ember, akinek még nincs Facebookja? :O
(már nincs oké, de még nincs?)
Bérelhetsz havi párezerért domaint és tárhelyet.
Oda azt raksz amit szeretnél és mivel rendszeresen mentik is őket, nem vesznek el.
A legtöbb ingyenes megoldás nem garantálja az adataid sértetlenségét, vagy hogy nem törlik le 3 hónap múlva mindenestől mert csak.
#2 vagyok: Megoldást jelenthet az is - már ha tényleg csak pár fájlról van szó, és csak időleges megosztásról - ha mindezt a saját gépedről osztod meg.
Ez megoldható privát torrent segítségével, ami az ingyenes, nyílt forrású és multiplatform qBittorrent
segítségével is kivitelezhető:
De telepíthetsz FTP-szervert:
Vagy létrehozhatsz hálózati fájlmegosztást:
amit egy VPN-szerveren
keresztül elérhetővé tehetsz.
De mindehhez:
- át kell engedned a géped tűzfalán (ezt a kiszolgálószoftverek indításakor meg szokta kérdezni a rendszer) az adott szolgáltatást
- át kell irányítanod a megfelelő portokat a routereden/a szolgáltató modemmel egybeépített routerén (ez a router webes beállítófelületének "virtual server" vagy "port forward" részénél teheted meg)
- ajánlatos beállítani egy DDNS szolgáltatást - ilyet ad például a no-ip.com - mert a lakossági Internet-elérésed igen nagy valószínűséggel dinamikus publikus IP-címet kap, amit nehéz megjegyezni
Ha hosszabb időtartamra akarsz állományokat megosztani, akkor arra ott a NAS (mezei nevén hálózati fájlszerver) - ez lehet egy céleszköz - ilyesmiket gyárt a Qnap vagy a Synology - de magad is kialakíthatsz egy - akár használt - gépből és egy ilyen célra kihegyezett disztribúcióból - Xigmanas, TrueNAS, Openmediavault.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!