Mi a különbség az NTSF, exFat, Fat32 között, és mitől függ, hogy mi ismeri fel?
Olyan verzióra szereztném formázni az eszközeimet, amely működik windows-sal, macbook-kal és androidos autó multimédiával is.
Most a legtöbb HDD-m pendrive-om, SSD-m NTFS-ban van, de ugye ezt nem ismeri fel pl. a Macbook, tehát valami olyan formátum kéne, ami mindennel működik.
Nem tudom, hogy mi a különbség köztük igazából, viszont régen FAT32-ba ha sok zenét töltöttem fel a pendrive-omra, akkor kiírta, hogy a mappába több elem nem helyezhető, mert elérte a maximális számot. Régen volt, nem tudom, hogy van-e még ilyen, illetve, hogy ezek az adatátvitelt mennyire befolyásolják. Már minden USB csatlakozóm 3.0 -s. Szóval így váltottam akkoriban az NTFS-re, de valami másra lenne szükségem, viszont annyira azért nem mozgok otthonosan az informatika világában. Nagyon köszönöm előre is!
Fat32.
Az NTFS lényege hogy 4Gb-nál nagyobb fájlokat is tudsz tárolni rajta, de szerintem neked erre nem lesz szükséged. Az NTFS-el meggyűlhet a bajod, de a klasszikus Fat32-őt minden felismeri.
Az exFat-ot szintén nem javaslom. Lényegében Fat64-ről van szó, ami szintén lehetővé teszi a 4Gb-nál nagyobb fájlokat. A Fat-nak és az NTFS-nek más a logikai rendszere. A Fat általánosan használt szabványos fájlrendszer, az NTFS viszont konkrétan Microsoft.
Nem ismeri fel egy Apple termék? XD
Mert Microsoft szabvány.
#2, #1-nek:
Miért is jobb fényévekkel?
Leszámítva a 4Gb-os fájlméret-határt.
fat32-őt bármi megeszi, de a 4GB-os limit elég problémás, ha mondjuk videót szeretnél rajta tárolni
ntfs felejsd el, az csak akkor jó, ha windowson kívül másra nem használod
exfat-ot ajánlom
#3: peldaul pont azert, meg a particio maximalis merete se all meg 8TB-nal, valamint kifejezetten flash-alapu tarolokhoz fejlesztettek ki microsoft-ek, az SD kartyak es pendrive-ok nem veletlenul vannak ilyenre formazva gyarilag.
Nem javaslod? Es ha szabad tudni, megis miert?
Az autós zenelejátszó nem valószínű hogy támogatja az exFat-ot ezért marad a Fat32. Ez 2TB-ig jó, de nem támogat 4GB-nál nagyobb fileokat. De remélhetőleg nem akarsz vezetés közben filmet nézni, zenéhez meg tökéletes.
MAC támogatja mind a Fat32-t mind az exFat-et.
Köszönöm a válaszokat.
Autózáshoz nem filmeket szoktam nézni, hanem általában pendrive-ról telepítek néhány dolgot rá, amely nincs fent a play áruházban, vagy esetleg valamilyen műveletet telepítés előtt el kellhet végezni előtte a számítógépen. Zenéket legtöbbször blutooth vagy internet megosztással szoktam használni.
A hdd-t és sdd-t szerencsére eddig felismerte minden, a Xiaomi média lejátszóm is, viszont Macbook ugye nem támogatja az NTSF-t. Ugyan van hozzá fizetős applikáció, de utána olvasva eléggé sok negatív kritikát kapott.
A 4gb határ az valóban nem túl sok, ha egy jobb minőségű filmet töltenék le, amely mondjuk full hd és jobb a hangzása is, mert azért az van, amikor túllépi a 4GB-t. (viszont macbookról nem tudom rátenni, ha NTSF a formatálása a hdd-nek)
Az elsődleges cél az lett volna, hogy minden kezeljen és lásson mindent, viszont valószínű akkor külön csoportosítok mindent, hogy mit hol szeretnék használni. Persze mindenre van alternatíva: internet megosztás, tükrözés, stb., csak gondoltam hátha van lehetséges alternatíva ami mindenre is jó. :)
Köszönöm még egyszer a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld! :)
Van optimális fájlrendszer. Régen a gyártók eleve azzal dobták piacra a penddrive-okat, de abbahagyták, mert csak olvasható, és körülményes az eltávolítása.
Én nem használtam ezért konkrét tanácsot nem tudok adni, csak egy forum linkjét amiben erről beszélnek: [link]
A lényege, hogy a pendrive CD-ként viselkedik. A CDFS fájlrendszert minden ismeri! De hogy hogyan fogod CDFS-re formázni, arról fogalmam sincs.
Pontosabban nem CDFS-re kell formázni mert az nem írható, hanem a már összeállított anyagot kell így felrakni egy formázatlan pendrive-ra.
Esetleg az ISO-hoz lenne köze?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!