Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bitcoin-t szeretnék bányászni...

Bitcoin-t szeretnék bányászni és érdekelne hogy ezt két AMD RX 6800-al vagy inkább egy NVIDIA RTX 3090-el lenne érdemes elkezdenem? Fogyasztás téren is érdekelne melyik lenne előnyösebb.

Figyelt kérdés

#bitcoin #amd rx 6800
2021. febr. 15. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
25 NVIDIA RTX 3090-el érdemes elkezdeni.
2021. febr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyikkel sem éri meg, még akkor sem, ha ingyen lenne az áram...

Az Ethereum már más tészta.

2021. febr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez túl csekély mennyiség ahhoz, hogy egy kicsit is megérje. Nem térülne meg a kártyák ára sem. Főleg ilyen brutálisan magas árak mellett.
2021. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vegyed nyugodtan az RTX-et ilyen drágán!

Az ilyen munkakerülő bitcoin bányászok miatt van az ami most van, szóval hajrá!

Remélem végleg kicsináljak azt a kakit... Aztán megint tele lesz agyon használt áron aluli kártyákkal a használt piac!

2021. febr. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyed bátran tesó dőlni fog a lé 10 év aztán kártya ára is megtérül
2021. febr. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nevetséges áruk lett a videokártyáknak. Az rtx 3090 már 3000 dollár körül jár (Magyarországon utoljára 1 millió forintos áron láttam az árukeresőben). Rtx 3070 van 1200 dollárért. RX 6800 van 1300-ért és a 3070-hez hasonlóan teljesít.

Ha egyáltalán lehet éppen kapni bármelyiket is (3070-et és 6800-at láttam az Amazonon), akkor nagyjából 1 év a megtérülési idejük (a minerstaton néztem). Bitcoint nem tudsz bányászni. Ethereumot bányásznak sokan a videokártyával, de kb. 2 év múlva az Ethereum átáll POS rendszerre, akkor már nem lehet bányászni, csak steakelni (elvi 20% éves profitért, de valószerűbb az évi 5-10% és kell 32 ETH, egy saját szerver, vagy beszállsz egy steaker pool-ba). Utána is maradnak altcoinok, csak azok kevés hasznot hoznak, vagy bizonytalanok. Később a kártyát eladhatod, így kevesebb megtérülési idővel kell számolni. Szerintem jelentősen esni fognak a VGA árak, amikor az Ethereum teljesen átáll POS-ra.

2021. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!