Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez vírus vagy feltörtek vagy...

Ez vírus vagy feltörtek vagy pontosan mi?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete amikor beléptem a böngészőmbe és keresni kezdtem akkor a google nem a találatot adta ki hanem azt mondta hogy furcsa jeleket észlelt a számítógépes rendszeremből erősítsem meg hogy én voltam e vagy egy robot, az egész oldal úgy nézett ki mint egy .txt fájl.Először nem mertem kattintani mert láttam hasonló vírust ami valakire vagy valamire hivatkozik és zsarol, kikapcsoltam a gépem és holnapra eltűnt. Azóta 3x újratelepítettem a gépem és tegnap megint feldobta viszont most megerősítettem bepipáltam hogy nem vagyok robot és tovább engedett és azóta nem történ ilyen. Most ez maga a vírus vagy valami bejutott a gépembe és az küldi a jeleket vagy valami bugg? Firefoxot használok Linuxon

2018. júl. 5. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vírus.
2018. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vírus és nem is bug, túl sok keresést érzékel felőled a Google, azt hiszi, bot vagy.
2018. júl. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Írtad hogy firefox. Nem TOR verzió véletlenül? A google rühelli, ha kijelentkezés után pár órán belül a világ másik pontjáról akarsz belépni! Ő sem hülye! Bár beenged, de szórakozik előtte egy kicsit, nehogy már jól érezd magad az IP-cím rejtéssel! Sok oldal be sem enged. Én konkrétan TOR-t használok.
2018. júl. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3


Egyébként ha ez a helyzet akkor egyszer-kétszer még megszívat, aztán ha látja hogy továbbra sem tágítasz a TOR-tól akkor tudomásul veszi és békén hagy.

2018. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
és akkor nézünk bután miért kerülnek ki a jelszavak meg miért vagyunk cefetté hackelve..
2018. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért is lenne TOR? Mert valaki megemlítette sima Firefox
2018. júl. 7. 11:48
 7/12 anonim ***** válasza:
A TOR-Firefox! Nem tudtad? Lehet hogy a beállításokban van lehetőség némi extrára, pl IP-cím rejtés, identitás-csere, stb..., tehát lehet hogy alapból is tud onion hálózatot használni. Megpróbáltad a címet amit priviben küldtem? Megnyitotta a Hidden Wiki-t? Ha igen akkor TOR üzemmódban van!!!!
2018. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 vagyok. Mi például a keresőmotor? Ha a DuckDuckGo, akkor ha nem vagy kíváncsi a deepweb-re , és nem akarsz többször fennakadni, akkor cseréld Google-ra.
2018. júl. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos, hogy a Google nem enged be, ha egyszer Mexikóból akarsz belépni, 5 perc múlva meg Sydney-ből (egyébként a Facebook is így működik). Ez azért van, hogy ha valaki fel akarja törni az accod, és VPN-en keresztül próbálkozik, akkor ne sikerüljön neki.
2018. júl. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tévedsz, picit naivan látod. A Google azért variál párszor mert ellenőrzi hogy feltörési kísérlet -e, vagy a te böngésződ okozza. Ha azonosította hogy miattad van, akkor továbbá tudomásul veszi. A fész-ről annyit, hogy nagy ívben le..arja! Azt csinálok amit akarok, csak kicsit más a belépés menete. Mind a gugli, mind a fész azon a nyelven jelenik meg, ami az IP címedhez tartozik. Persze a fész profilodon belül már magyar. Viszont ha kilépsz, majd némi egyéb böngészés után újra be akarsz lépni, akkor igen előzékenyen már magyar nyelvű belépő-oldal fogad, feltéve hogy közben nem változtattál a kapcsolódási pontodon. "Fúj deepweb" meg hasonlók? Röhögnöm kell! Nemhogy engedik, de még előzékenyek is! Lehet hogy jobb jóba lenni az ilyenekkel? Hát lehet hogy igen, de nem elhanyagolható szempont az anyagi érdek sem.
2018. júl. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!