Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan erjem el hogy megint...

Hogyan erjem el hogy megint gyors legyen a gepem, Sztm virus van rajta de a gepem mar nem eszlel tobb virust?

Figyelt kérdés
Spyware terminator + Avastom van....Az Avast nem eszleli...ezt a fajta virust..nem ertem miert...A spyware terminator ami meg tole telt azt megtette...mar nem talal tobb virust te kemprogramot...megi ugyanolyan lassu a gepem....:(:(:( Mit csinaljak hogy minden megont a regi legyen????? Mit tegyek fel ,,,semmi nem talalja a virusokat ....:(:(:(:(
2010. máj. 28. 02:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Szia!!! Ez micsoda???? Utolsonak irom
2010. máj. 29. 03:06
 12/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen az Ubuntu az egy operációs rendszer és olyan mint a vista. Csak az ubuntu az linux.

Ettől nem kell megijedni, mert tévhit, hogy a linux bonyolultabb mint a windows. Pár nap használat után szerintem tetszeni is fog.

A telepítése is nagyon egyszerű. Annyira, hogy bárki megtudja csinálni még Te is.


Itt egy segédlet, ha rögtön telepíteni akarodd: [link]


Az ubuntut ki is lehet próbálni mielőtt telepíted és ha így is tetszik, akkor utána is tudod telepíteni.

Azt pedig így kell: [link]


Annyit kell Tenned, hogy amikor indítod a gépet kiválasztod hogy cd-ről induljon és amikor bejön az ubuntu képernyője azt válaszd, hogy „Az ubuntu kipróbálása a számítógép módosítása nélkül“

Ekkor már egy beállított rendszer fog bejönni ami gyakorlatilag úgy fog működni, mint ha fel lenne telepíte. Kitudod próbálni az internetet rajta meg egyebeket.


Menj el ide:

[link] és kattints a nagy Start download gombra.


Ha letöltötted a fájlt, ami kb 700MB, akkor írd ki cd-re vagy dvd-re és indítsd arról a rendszert.

Sokkal egyszerűbb és gyorsabb telepíteni mint egy windows-t illetve itt a telepítés után nem kell szenvednek a driverekkel meg a programokkal mivel a kernel a legtöbb hardvert támogatja a programok meg előre vannak telepítve. Kb 30 perc alatt kész vagy mindennel.

2010. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, remelem nem szurok el semmit, nem nagyon ertek a szamitogepek ujratelepitesere....es ettol nem lesz virus????
2010. máj. 29. 17:35
 14/21 anonim ***** válasza:

Ettől nem lesz vírusod.

Keress rá nyugodtan a neten. Nem igazán fogsz olyan cikket vagy leírást találni ami vírusos ubunturól szól.

2010. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Abban a kis videoban amit az utcso elotti valaszolo kuldott nekem...mondta aa krapek hogy jobb ha keszitunk az adatainkrol masolatot.....hogyan???? Nem tudom hogy kell bocsi de meg nagyon kezdo vagyok...Felek hogy valami gaz lesz mert a gepem virusos ezert is akarnak a ubuntut felrakni....most mi legyen vagjak bele ugy hogy nem keszitek masolatot...csak elkezdem...??? vagy keszitsek masolatot mert biztos hogy lesz vmi problema mert a gepem virusos????? hogyan kell akkor masolatot kesziteni????
2010. máj. 30. 19:31
 16/21 A kérdező kommentje:
Figyu nekem irtak hogy az ubuntutol ugyanolyan virusos lesz a gepem.....:(:((: Megorul nem tudok megszabadulni a virusoktol...Segitsegem meg abszolute nincs....Nincs Mert kulfoldon elek es most koltoztem ki.....hajjjjjj....nekem annyi...az ujratelepitesbe meg nem merek belefogni felek ...hogy valamit nagyon eltolok..es akkor annyi...
2010. máj. 30. 19:42
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki írta, Neked, hogy az ubuntutól vírusos lesz a gépe, de nem tudja mit beszél.

Az ubuntun nem terjed a vírus, Csak akkor lesz vírus a rendszereden, ha Te kézzel feltelepíted.

Kérd meg az informátorodat, hogy csak egy vírust nevezzen meg ami terjed ubuntun. Nem tud ilyet mondani, mert nincs.

Felejtsd el amit a windows-ról tudsz, mert az ubuntu az nem windows, hanem linux, teljesen más elven működik.

A linuxon nem futnak windows-os vírusok.

Olyan mint, hogy egy egér sem kaphatja el a trippert egy elefánttól.


A biztonsági másolat azt jelenti, hogy azokat a fájlokat, amik fontosan Neked másold át valahova ahol biztonságban vannak. Mondjuk cd-re vagy dvd-re is kiírhatod.

Példéul, ha a gépen vannak az esküvői fotóid akkor azt érdemes kírnod dvd-re mielőtt új rendszert telepítesz.


Ahogy látom a [link] oldalon is feltetted a kérdést. :)


Szerintem vágj bele és telepísd.

Ha nem mersz teljesen váltani akkor, ha a [link] leírással telepíted az ubuntut, a windows rendszer nem fog eltűnni. Hanem lesz a gépen ubuntu és windows is.

A gép indulásakor tudod kiválasztani, hogy melyiket akarod éppen indítani.

Ha később az ubuntu mégsem váltja be a reményeidet, akkor ugyan úgy eltudod távolítani mint egy window-os programot.

Illetve az ubuntu alatt a ClamAv vagy más vírusírtóval áttudod scannelni a windows-t és ilyen esetben ne probléma törölni a megtalált vírusokat mivel azok éppen nem futnak.

Ha windows alól csinálod ugyan ezt akkor ott nehezebb mert egy éppen futó vírust akarsz törölni.


[link]

2010. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom hogy igy kireszletezted :):):) Jo hogy vannak meg a foldon rendes emberek is ;)
2010. jún. 1. 00:26
 19/21 A kérdező kommentje:
Szia feltelepitettem az ubuntut :):) Most epp ebben vagyok...itt hasznalom az internetet is...nah de most a vistam az rajta maradt ugyanugy meg az ubuntu is rajta maradt szoval ha a vistam rajta maradt akkor a virusok is..itt csak lehet valasztani hogy melyiket akarom a vistat vagy az ubuntut bejelentkezeskor...Tehat akkor a gepemen ugyanugy ott vannak a virusok???? Igaz az nem torlodott le...merthat a vistat se toroltem...A vistan meg rajta vannak a virusok ...most akkor nem torlodtek a virusok jol mondom..Mert igazabol ez lett volna a fo cel amiert az ubuntut letoltottem a vistam mellee...
2010. jún. 1. 02:24
 20/21 A kérdező kommentje:
Qurva jo az Ubuntu xd :::::::::::::P Nagyon tetszik xd Mondd erre soha nem fog virus menni??? Mert nem tud ra menni virus????...Remelem torlodtek a virusaim hogy az ubuntut feltelepitettem...bar a vistam megvan es az meg virusos tehat a gepemen sztm van virus jajjj....
2010. jún. 1. 02:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!